Saçınızı Kolayca Açabilmek İçin 5 Yol

3
25438

sac-nasil-acilir

Özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlar kolayca karışır. Saçınızdaki bu karışıklığı açmaya çalışırken saç tellerine zarar verebilir ve kırılmasına neden olursunuz. Peki saçı kolayca açabilmenin yolları nelerdir? Birkaç saç bakımı önerisi paylaşmak isterim;

  • Saçınızın banyodan sonra kolayca açılmasını istiyorsanız bunun en kolay yollarından biri banyoya girmeden önce saçınızı taramaktır. Tüm düğümleri açmak zorunda değilsiniz, yumuşak kıllı bir fırçayla üzerinden geçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Geniş dişli tarak ve saç kremi banyoda saçınızın kolayca açılmasına yardımcı olur. Eğer saç telleriniz çok kalınsa saç kremini iki dakika kadar saçınızda bırakın, ardından tarayarak durulayın. Güç kullanmadan, nazik bir şekilde taramaya dikkat edin. Saçınızdaki tüm düğümler açılmayabilir ama banyodan sonra işinizin kolaylaşacağına emin olabilirsiniz.
  • Karışık saçınızı açmaya çalışırken saçınızın kırılmasını önlemek için kullanabileceğiniz, işinizi kolaylaştıracak bir diğer yöntem ise durulanmayan saç kremi kullanmaktır. Durulanmayan saç kremini saçınıza uygulayarak, parmaklarınızı yada saç fırçasını kullanabilirsiniz. Karışan ve kolay kırılan saçlar için durulanmayan saç kremi hayat kurtarır :)
  • Daha önce saç açıcı sprey kullanmadıysanız bir sonraki alışveriş listenize eklemenizde fayda var. Yetişkin bölümünde saç açıcı spreyler biraz pahalı olabilir ama çocuk bölümünde yer alanlar hem güzel kokulu hem de diğeri kadar etkilidir :)
  • Saçınızın daha kolay bir şekilde açılmasını sağlayacak bir diğer teknik ise saçınızı dipten uca doğru değil de, önce saç uçlarından başlayarak taramaktır. Önce saç uçlarında bulunan düğümleri çözmeniz, yukarıda bulunanlar ile diğerlerinin bir araya gelerek daha karışık bir hal almasını önleyecektir. Saçınızı tutamlara ayırarak ilk iş olarak saç uçlarını tarayın.

3 YORUMLAR

    • Yardım edin biraz da ben tesettürlü bir bayanım saçlarıma hiç özen göstermiyorum saçlarım düz ve kısa ince olsa da bir birine giriyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here