Saçınızı Yeniden Canlandırmak İçin 5 Öneri

0
214

Saçınızın eski ışıltısını kaybettiğini düşünüyorsanız, sizin için küçük tavsiyelerim var;

Yediklerinizi Gözden Geçirin

Matlaşan saçlarınızı iyileştirmenin ilk adımı yediklerinizi gözden geçirmektir. Bildiğiniz gibi saçınızın da içeriden beslenmeye ihtiyacı vardır. Eğer günlük diyetinizde saçınızın ihtiyacını karşılayacak vitaminler yoksa saçınız ışıltısını kaybeder. Yeterli B vitamini ve demir aldığınıza emin olun.

Saç Şekillendirici Aletlerin Kullanımını Azaltın

Bu maddeden neredeyse her saç bakımı yazısında bahsediyorum ve söylemekten sıkılmadım :) Saç maşası, fön makinesi, düzleştirici gibi şekillendirici aletler çok sık kullandığınız takdirde, ısı ile çalıştığı için saçınızı ciddi anlamda yıpratır ve renginin solmasına neden olur. Kullanımını azaltın.

İyi Durulayın

Cansız saçlarınızın çok basit bir nedeni olabilir; iyi durulamamak. Saçınızı her yıkamadan sonra iyice duruladığınıza, şampuan ve kremden arındırdığınıza emin olun. Ayrıca saçınız kısaysa saç kremi kullanmanıza gerek yok.

Düzenli Kestirin

Saçınızı yeniden canlandırmak için düzenli olarak kestirmelisiniz. Kırılan uçlar saçınızın matlaşmasına neden olur. Sağlıklı ve canlı görünen saçlar için bu adımı unutmayın.

Sık Yıkamayın

Saçınızı çok sık yıkıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Çünkü bu şekilde saçınıza parlaklığını veren doğal yağların kaybolmasına neden olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here