Saçınızın Hızlı Uzaması İçin 7 Öneri

0
316

Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar için öneriler :

1. Saçlarınızın uçlarını düzenli olarak kestirin. Kırılmış saç uçları saçınızın uzamasını engelleyebilir.

2. Sıcak bakım yağı ile saç diplerinize masaj yapmak saçınızın uzamasına yardım edebilir. Çünkü saçınızın sağlıklı olmasını sağlar, sağlıklı saç da daha hızlı uzar. 

3. Kulağa hoş gelmese de yumurta beyazı bu konuda size yardımcı olabilir. 3 adet yumurta beyazını çırpın, masaj yaparak saçınıza yedirin. 5-10 dakika kadar bekletin.Yumurta akında bulunan vitaminler saçın güçlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlar.

4. Bol su için. Su içmek, saçınızın hızlı uzamasını ve dolgunlaşmasını sağlayacak doğal ve basit bir yöntemdir. Günde 8 bardak su içmek sadece vücudunuz için değil aynı zamanda saçınız için de oldukça faydalıdır.

5. Fön makinesi, saç şekillendiriciler vb. kullanımını azaltın. Zorunlu olmadıkça saçınızın kendi kendine kurumasını bekleyin. Çünkü saçınızı fazla ısıya maruz bırakmak saçınıza zarar verir ve uzamasını yavaşlatır.

6. Protein saçınıza yarar sağlar. Saçınızın uzaması için gerekli olan ihtiyaçları karşılar. Protein bakımından zengin bir beslenme programı uygulamak saçınızın hızlı uzamasına yardım eder. Yağsız et, tavuk, balık, süt ürünleri ve yumurta tüketin.

7. Sağlıklı bir saçın altın kuralı beslenmeden geçiyor. Proteinin yanı sıra B vitamini içeren gıdalar da tüketmelisiniz. B vitamini eksikliğinde saçınız kuru ve kırılgan olur. En iyi kaynağı muz ve biberdir.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here