Saçınızın Kırılmasını Önleyecek 7 Öneri

5
276

Saçınızın kırılmasını bu önerilere uyarak engelleyebilirsiniz :

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı beslenme ve yeterince su içmek sadece vücudunuz için değil, aynı zamanda saçınız için de önemlidir. Sağlıklı beslenme saçınızı güçlendirir ve güçlü saçlar da kırılmaz.

Daha Fazla Bakım

Saçınızın nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Saçınıza düzenli olarak nemlendirici bakım ürünleri ve maskeler uygulamalısınız. Evde kendi bakım maskelerinizi hazırlayabilirsiniz, üstelik kolay bulabileceğiniz malzemelerle.

Daha Az Şampuan

Şampuan saçınızı temizlemek için harikadır, ancak saçınızda bulunan doğal yağları azaltır (bu yağlar saçınızı kırılmaktan korur). Eğer saçınızı neredeyse her gün şampuanlıyorsanız, saçınızdaki kırıkların neden oluştuğunu anlamak hiç de zor değil. Bunu önlemenin yolu saçınızı çok sık aralıklarla şampuanlamamaktır. Eğer saçınızı yine de yıkamak istiyorsanız şampuan kullanmadan yıkayın.

İlk başta bu değişiklik size zor gelebilir ama saçınız bu yeni düzene alışınca her şey yoluna girecektir :)

Daha Az Isı

Eğer saçınızdaki kırıkların nedenini merak ediyorsanız, saç şekillendirici aletleri ve saç kurutma makinesini ne sıklıkta kullandığınızı bir düşünün. Fazla ısıya maruz kalan saç yıpranır, kırılır. Saç düzleştirici, saç maşası ve fön makinesi kullanımını en aza indirin.

Tatilde Dikkat Edin

Yazın havuzda ve denizde vakit geçirmeyi seviyorsanız, saçınız tehlike altında. Klor, güneş ve tuz saçınızın yıpranmasına neden olabilir. Bu riski en aza indirmek için güneşlenirken şapka kullanın ve yüzerken de bone takın.

Daha Nazik Kurulayın

Saçınızı havluyla kurularken dikkat edin, saç ıslakken kırılmaya daha müsaittir. Saçınızı sert bir şekilde kurulamaktan kaçının, yumuşak hareketler kullanın.

Düzenli Olarak Kestirin

Saçlarınızın uçlarını 3-4 ayda bir düzenli olarak kestirmelisiniz. Bu davranış saçınızın kırılmasını, kötü görünmesini engelleyebilir.

5 YORUMLAR

  1. Verdiginiz bilgiler için teşekkürler. Sizden sac yaglanmasini önlemek için doğal ürün bilgileri istiyorum. Sevgiler..
    Twitter/iiremim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here