Saçların Çabuk Uzamasına Yardımcı 7 Yol

0
510

Saçınızın çabucak uzamasını istiyorsanız bunun için bir çok yol var. Tabiki saçınıza etke yaptırabilirsiniz ama bu yol biraz tuzlu ve hazır değilseniz başınızı ağrıtan bir seçim olabilir. Size saç eklettirmekten daha ucuz bir kaç yol anlatacağım. Normal birinin saçı ayda bir ila bir buçuk santime kadar uzayabilir. İşte size aylık saç uzamanıza fazladan yarım santim kazandırabilecek yollar;

1. Doğum Öncesi Vitaminler

Koca karı hikayeleri kategorisinde gibi görünsede aslında işe yarayan bir yöntem. Ne yazıkki doğum öncesi vitaminler içindeki demir fazla alındığında sağlığınız için pekte faydalı olmayabilir. O yüzden kontrollü kullanmanızda fayda var.

2. Saç, Tırnak ve Cilt Vitaminleri

Doğum öncesi vitaminler yerine saç, tırnak ve cilt vitaminleride kullanabilirsiniz tabi ki. Bu vitaminler saçınızın sağlıklı uzamasını, tırnaklarınızın ve cildinizde sağlıklı olmasını sağlar. Tabiki sentez vitaminler yerine doğal olanlarını kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

3. Şampuan ve nemlendiriciler

Şampuanlarınızın saçınızın uzamasına çok faydası olduğunu biliyor muyunuz ? Şampuanınız ve saç nemlendiricileri saçınızın sağlıklı uzamasını ve kalınlığını koruması için çok önemli. Türkiye’de genelde insanlar kullandıkları şampuanları bırakmazlar ama deneyip daha iyi bir şampuan bulabilirsiniz her zaman.

4. Saç Maskeleri

Saçınızı daha hızlı uzatıp sağıklı tutmak önemli bir nokta. 10 günde bir ya da 2 haftada bir yapacağınız saç maskeleri saçınızı nemlendirir ver kırılmasını azaltır. Saçınıza çok işlem uygulamamak ve saçınız bağlı uyumamakta saçınızın kırılmasını azaltacaktır.

5. Sağlıklı Saç Derisi

Saç köklerimizin saç derimizde yer aldığını düşünürsek, sağlıklı bir saç derisinin saçların uzamasına faydası olacağını söylersek yanılmış olmayız sanırım. Saç derinize yapacağınız masaj ve şampuan saç köklerinizi canlandırır kan akışı sağlar böylece saçlarınız sağlıklı olarka uzar.

6. Hindistan Cevizi Yağı

Saç maskeleri gibi hindistan cevizi yağı saçınızın ve saç derinizin nemli ve sağlıklı kalmasını ve ihtiyaçları olan besinleri sağlar. Duştan sonra köklerine dokunmadan saçınıza uygulayacağınız hindistan cevizi yağı hem saçınızı sağlıklı tutar hemde inanılmaz bir parlaklık verir. Ciddi bir saç derisi nemlendirmesi için hindistan cevizi yağını uygulayıp 20 dk tutun ve durulayın. Bunu ayda bir yapabilirsiniz.

7. Uygun Bir Diyet

Vücdumuz sadece aldığımız besinleri kullanabilir. Eğer vücudumuza çöp koyarsanız sonuçta çöp kullanılır. Sağlıklı yemek daha iyi bir cilde sahip olmaya, daha sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olmaya, daha fazla enerjiye sahip olmaya ve daha sağlıklı çabuk büyüyen saçlara sahip olmaya yardımcı olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here