Sağlıklı ve Güzel Bacaklar İçin

3
236

legs_1001.gif

Gerek estetik açıdan olsun, gerekse sağlık açısından, bacaklarınızın da bakıma ihtiyacı vardır. Pürüzsüz, yumuşacık ve sağlıklı bacaklar için yapmanız gereken neler var, bugün size onları yazmayı düşündüm.

Bunlara dikkat etmelisiniz:

 • Yürüyüş ve spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Kan dolaşımını hızlandırmanızı sağlar, bacaklarınızı besler.
 • Bacaklarınızın yüzeyi pürüzlü ve kuru ise çözüm için bitkisel sütler kullanmalısınız.
 • Bacaklarınıza her gün nemlendirici krem ya da tonik ile masaj yapmalısınız.
 • Bacaklarınız yorulduğu zaman mutlaka dinlendirmelisiniz. Ayaklarınızın altına çok yüksek olmayacak şekilde bir yastık koymanız yerinde olacaktır.
 • Lavanta veya kekik yağı ile haftada bir kez rahatlatıcı bir banyo yapabilirsiniz. Yalnız, banyo sürenizin beş dakikadan fazla olması, cildinizin kuruyup, pul pul dökülmesine yol açar. Buna dikkat etmelisiniz.
 • Banyo yaparken su çok sıcak olmamalı. Aksi halde kalça ve bacaklarınızdaki ince damarların belirginleşmesine neden olabilirsiniz.
 • Bacak bacak üstüne atma alışkanlığınızı yenmelisiniz. Çünkü bu hareketle kan dolaşımınızı düzensizleştiriyor ve metabolizmanızı yavaşlatıyorsunuz.

3 YORUMLAR

 1. ben 21 yaşında genç kızım bacaklarım çok varis var yıllarca garson yaptım küçük yaşta başladım şişme var ben bir aralar spora gittim diz altım kaslarım anlamadım şişmi şimdi kalın yeşil varisler var durumum iyi degil işten 4 ay oldu ayrılalı ssk geçerlimidir lütfen yardım olun saygılarım

 2. Merhaba Pınar Hanım,
  Öncelikle SSK geçerlimidir o konuda bir bilgim yok. Sorununuz için doktor yardımı almanızı kesinlikle öneririm. Çünkü varis sadece estetik açıdan değil sağlığınız açısından da önemli bir sorundur. Geciktirmeden destek almanız yerinde olacaktır. Ayrıca varis hakkında biraz daha bilgi isterseniz http://pemberuj.net/arsiv/166/varis-hakkinda/ bu yazıma göz atabilirsiniz. Sağlıklı günler :) Umarım sorununuz çözülür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here