Saksı Süsleme Fikirleri

1
6846

Merhaba,

Havalar ısındıkça bizim de enerjimiz yükseliyor. Bu enerjimizi ev dekorasyonuna yansıtmanın tam sırası! Eğer siz de benim gibi evinizin havasını çiçek, bitki yetiştirerek tazelemesini seviyorsanız sizin için birkaç kendin yap projesi önereceğim bugün :) Neden eski, sıradan saksılarınızı biraz renklendirmeyesiniz ki!

saksi-susleme-fikirleri

Mesela puantiyeli bir saksı süslemesine ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken saksılarınızı istediğiniz bir renge boyamak, ardından da silgili kalem kullanarak üzerine noktacıklar kondurmak. Bu puantiyeleri yuvarlak da yapabilirsiniz, üçgen de, hatta kalp şeklinde de. Sizin isteğinize kalmış :) Buradan görebilirsiniz.

saksi-susleme-fikirleri2

Bir diğer saksı renklendirme projesi ise saksıların diplerini altın rengine boyamak. Eğer saksılarınız renkliyse bu aşamayı geçebilirsiniz, ama sıradan kiremit rengi saksılarınız varsa ilk önce saksılarınızı altın rengi ile uyabilecek bir renge boyamalısınız. Ardından da saksılarınızın diplerini ve tabaklarını altın rengi sprey boya uygulamalısınız. Boyayı düzgün bir şekilde uygulayabilmek için bant yapıştırmayı unutmayın. Projeyi buradan görebilirsiniz.

saksi-susleme-fikirleri-3

Yazın enerjisini yansıtan en güzel renkler neon olanlar bence. Bu projede de neon pembe boya kullanılarak bir önceki projenin aksine saksının üst tarafı boyanmış. Küçük bir dokunuşla ne kadar hoş bir görüntü çıkmış ortaya değil mi? Projeye göz atmak isterseniz buradan görebilirsiniz.

saksi-susleme-fikirleri-4

Yine bir saksı boyama projesi fakat bu seferki biraz farklı. Çünkü saksıyı düz bir şekilde boyamak yerine desen oluşturacak şekilde boyuyoruz. Bunun için de küçük küçük kestiğimiz bantlardan yardım almamız gerekiyor. Nasıl yapıldığını buradan görebilirsiniz. İsterseniz daha değişik desenler de ortaya çıkarabilirsiniz bu teknikle.

saksi-susleme-fikirleri-5

Saksıları boyamakla uğraşmak istemiyorsanız, onun için de güzel bir fikir var. Saksılarınızı desenli kumaşla kaplayabilirsiniz. İhtiyacınız olan biraz kumaş, biraz tutkal ve bir fırça. Buradan görebilirsiniz.

saksi-susleme-fikirleri-6

Ve son proje ise altın varak yapraklarla yapılan bir proje. Saksıların üzerine üçgen olacak şekilde bant yapıştırıyor, sonra da üzerine altın yaprak uygulaması yapıyorsunuz. Projeye buradan göz atabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Saksıların renklerini görünce aklıma beyaz bodrum evleri geldi. Bu saksılarla etrafını süsleyeceksin, rengarenk olacak. Harika bir görünüm elde edilir doğrusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.