Sararan Tırnaklara 5 Çözüm Yolu

3
3445

Sararan tırnaklarınızdan, üzerindeki lekelerden şikayet ediyorsanız işte size tırnaklarınızı beyazlatmak için kolayca uygulayabileceğiniz doğal formüller;

Limon Suyu

Bir kabın içerisine bir bardak limon suyu ile bir bardak su koyun. Tırnaklarınızı 15 dakika bu karışımın içinde bekletin. Haftada 2 gün uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızı ve etrafını limon kabuğu ile ovalayarak da beyazlatabilirsiniz. Ilık su ile tırnaklarınızı temizleyin.

Yemek Sodası

Yemek sodası doğal bir beyazlatıcıdır. Bir kapta eşit miktarda yemek sodası ve suyu karıştırın. Karışımı tırnaklarınıza ovalayarak uygulayın ve 30 dakika bekletin. Ilık su ile temizleyin.

Diş Macunu

Diş macunları dişlerimizdeki lekeleri temizliyor, aynı etkiyi neden tırnaklarımızda yapmasın ki? Az miktarda macunu diş fırçası yardımı ile tırnaklarınıza uygulayın. Tırnağınızın etrafındaki hassas deriye zarar vermeden tırnaklarınızı fırçalayın. Ilık su ile durulayın.

Limon Suyu + Kabartma Tozu

Bu iki doğal beyazlatıcıyı bir araya getirin. Bir kap içerisine bir yemek kaşığı kabartma tozu ve bir yemek kaşığı limon suyu koyun. Pamuklu çubuk kullanarak tırnaklarınıza uygulayın. Tırnak etrafındaki deriye zarar vermeden uygulamaya dikkat edin. 10 dakika bekletin, ılık su ile durulayın.

Çilek + Yemek Sodası

Çilek aynı zamanda dişlerdeki lekeleri de temizliyor. Bir kabın içerisinde 4-5 tane çileği ezin. Bir yemek kaşığı yemek sodası ekleyip karıştırın. Tırnaklarınıza ovalayarak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here