Sararan Tırnaklara 5 Çözüm Yolu

3 Comments

Sararan tırnaklarınızdan, üzerindeki lekelerden şikayet ediyorsanız işte size tırnaklarınızı beyazlatmak için kolayca uygulayabileceğiniz doğal formüller;

Limon Suyu

Bir kabın içerisine bir bardak limon suyu ile bir bardak su koyun. Tırnaklarınızı 15 dakika bu karışımın içinde bekletin. Haftada 2 gün uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızı ve etrafını limon kabuğu ile ovalayarak da beyazlatabilirsiniz. Ilık su ile tırnaklarınızı temizleyin.

Yemek Sodası

Yemek sodası doğal bir beyazlatıcıdır. Bir kapta eşit miktarda yemek sodası ve suyu karıştırın. Karışımı tırnaklarınıza ovalayarak uygulayın ve 30 dakika bekletin. Ilık su ile temizleyin.

Diş Macunu

Diş macunları dişlerimizdeki lekeleri temizliyor, aynı etkiyi neden tırnaklarımızda yapmasın ki? Az miktarda macunu diş fırçası yardımı ile tırnaklarınıza uygulayın. Tırnağınızın etrafındaki hassas deriye zarar vermeden tırnaklarınızı fırçalayın. Ilık su ile durulayın.

Limon Suyu + Kabartma Tozu

Bu iki doğal beyazlatıcıyı bir araya getirin. Bir kap içerisine bir yemek kaşığı kabartma tozu ve bir yemek kaşığı limon suyu koyun. Pamuklu çubuk kullanarak tırnaklarınıza uygulayın. Tırnak etrafındaki deriye zarar vermeden uygulamaya dikkat edin. 10 dakika bekletin, ılık su ile durulayın.

Çilek + Yemek Sodası

Çilek aynı zamanda dişlerdeki lekeleri de temizliyor. Bir kabın içerisinde 4-5 tane çileği ezin. Bir yemek kaşığı yemek sodası ekleyip karıştırın. Tırnaklarınıza ovalayarak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Sararan Tırnaklara 5 Çözüm Yolu 5.00/5 (100.00%) 13 oy

Author Bio

Emel Acar

Pembe Ruj'un kurucusu, baş editörü ve gülü :)

3 Comments
 1. biricit

  2012-03-12 at 22:56

  lımon suyunu deneyeceğım bırazdan sıgara kullanımıda olunca sararmalar kacınılmaz haftada bır sanırım bu bakımı yapmalı

 2. Sıla

  2013-08-19 at 12:37

  ben de oje sürmeyi çok seviyorum yaşım küçük olmasına rağmen tırnaklarım havasızlıktan sarardı birazdan ben de lmonu deneyeceğim

 3. gamze

  2013-08-26 at 19:56

  ananas suyuyla eteri karıstırdım anında benbeyaz oldu boya gibi çıktı saramalar çok mutluyum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>