Sarkık ve Tombul Kollarınızı Gizlemenin Yolları

0
623

Eğer sıkı görünen kollarınız yoksa, giyinirken tedirgin olabilir, kollarınızdaki sarkık yada tombul görünümü saklamak isteyebilirsiniz. Size verebileceğim en iyi tavsiye tabi ki spor yaparak bunun üstesinden gelmeniz. Fakat vücudunuzu sıkılaştırana kadar uygulayabileceğiniz birkaç giyinme taktiği de var.

Hadi gelin sarkık yada tombul görünen kollarınızı gizlemenin yollarına bir göz atalım;

Dirsek Boyunda Kollu Giysiler

sarkik-kollar-nasil-gizlenir

Kollarınızı gizlemek için modadan uzak kalmak ve hep uzun kollu giysiler giymek zorunda değilsiniz. Askılı yada kısa kollu kıyafetler giymek istemiyor olabilirsiniz ama abartmanıza hiç gerek yok. Pekala dirsekte biten kollu kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Çünkü dirseğinizin altı ve bilekleriniz üst kollarınıza oranla daha zayıftır zaten.

Arm Party

sarkik-kollar-nasil-gizlenir-2

Evet, kulağa belki ilginç geliyor olabilir ama dikkatleri kollarınızın üst bölümünden uzaklaştırmak için bileklerinize çekmeniz işe yarayabilen bir taktiktir. Bileklerinizi çeşit çeşit bilekliklerle donatın. Böylece kollarınızın tombul ve sarkık bölümü daha az göz önünde olacaktır. Ekstra olarak kombininizi bu takılarla hareketlendirmiş olacaksınız, harika değil mi :)

Uzun Kollu Giysilerinizi Hareketlendirin

sarkik-kollar-nasil-gizlenir-3

Eğer uzun kollu giymekte ısrarcıysanız, o zaman tarzınızı değiştirerek kendinizi biraz daha iyi hissedebilirsiniz. Mesela dümdüz kollara sahip kıyafetler almak yerine dantel yada transparan kollu olanları tercih etmeyi deneyin. Evet kollarınız biraz görünecektir fakat kumaşın altından çok fazla fark edilmeyecektir, merak etmeyin.

Yeni Sütyen Alın

sarkik-kollar-nasil-gizlenir-4

Aynanın karşısına geçip sarkan bölgenin kollarınızda mı yoksa koltuk altınızda mı olduğuna iyice bakın. Eğer koltuk altınızda ise doğru sütyeni kullanmıyorsunuz demektir. Olması gerekenden çok dar bir sütyen kullanıyorsanız koltuk altındaki bölgenin sıkışıp, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bunun da çözüm yolu, sizin için en uygun ölçüdeki sütyeni keşfedip biraz alışveriş yapmaktır.

Üzerinize Şal Alın

sarkik-kollar-nasil-gizlenir-5

Alışveriş yaparken kolsuz bir elbiseyi çok beğendiniz ve üzerinizde de güzel durdu. Fakat kollarınızın üst bölgesindeki tombul yada sarkık görünümden şikayetçi olduğunuz için almaktan vazgeçtiniz. Bunu yapmak zorunda değilsiniz. Eğer elbiseyi çok beğendiyseniz, kollarınızı sıkılaştırıncaya kadar üzerine bir şal alarak pekala giyebilirsiniz. Hem bu sizin için güzel bir hedef olabilir. Elbiseyi üzerine bir şey almadan öz güvenle taşımak için kendinizi spora teşvik edebilirsiniz :)

Koyu Renk Tercih Edin

sarkik-kollar-nasil-gizlenir-6

Eğer kollarınızın tombul ve sarkık görünümünü gizlemek istiyorsanız koyu renkli kıyafetler giyebilirsiniz. Kollarınızı kapatan kollu kıyafetler giyseniz dahi, eğer çok dikkat çeken bir renk tercih ederseniz kamufle etmek bir işe yaramayacaktır. Dikkat çeken renkler, sorunlu bölgeye daha çok dikkat çeker. Koyu renkli kıyafetler, özellikle de siyah sizi daha ince gösterir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here