Misafir Yazar: Şeffaflık Akımı ve Şeffaf Çantalar

1
678

Tüm ünlü tasarım markalarını son birkaç yıl içerisinde ele geçiren “şeffaflık” akımı, pek çoklarının beklentisini boşa çıkararak, iki sezondur gitgide artan ilgiyle yaygınlaşmaya devam ediyor. Elbiselerden trençkot’lara ve çantalara uygulanarak oldukça ilginç manzaralar ortaya çıkarıyor.

 

 

 

Modanın; insanlığı etkisi altına alan olay ve gelişmelere tepki olarak şekillendiği söylenir.Şeffaflık modası da kapalı kapılar ardında alınan kararlara bir tepkidir belki de, kim bilir?

 Şeffaflık akımının çantalara uyarlanması; rengarenk PVC’nin farklı materyallerle kombinasyonu ile ortaya çıkıyor.  Geçmişte PVC gibi plastik malzemelere soğuk bir duruş sergileyen insanlık bu malzemeyle ne zaman bu kadar barıştı?

 Tabii ki 60’lar ve 70’lerin Hippi döneminde değil.  80’lerdeki statü merakı ise deri gibi zor bulunan materyalleri değerli kılıyordu.   Yani dönüm noktası 90’lar oldu.  Renklere olan hayranlığın artması ve plastiğin doğayla barışması ile bu malzeme modaya bile ilham verir hale geldi.

 

 

 Geçtiğimiz sezonlarda kimler kimler mi bu modadan ilham aldı?  Almayan kim kaldı desek daha yerinde olur.  Louis Vuitton’dan Furla’ya, Coach’tan Marc Jacobs’a, Prada’dan Channel’e, şeffaf çantaların eklenmediği koleksiyon kalmadı.

 

 Özellikle yaz aylarında popülerliği artan şeffaf çantalar, tamamen transparan ve yarı transparan olarak karşımıza çıkıyor.  Cesareti olanlar, tam transparanlarla hem trendi yakalayın, hem de son moda makyaj malzemelerinizle hava atmanın tadını çıkarın! Ama “Yok trend’den de vazgeçmem özel hayatımdan da” diyenler için yarı transparanlar da oldukça pratik.  Tavşan Benny’nin (bkz. Alice in Wonderland)  deliğini andıran dipsiz çantalarda telefon ve anahtar kaybetmeye artık paydos.

 

 Yeni keşfimiz bu çantaların güncel bir uygulaması olan Merve Sarıbudak imzalı şeffaf portföyler.  Renk alternatifleri her türlü ihtiyaca cevap veren, üstelik gayet uygun fiyatlı bu portföyler ile hayatınıza şeffaflık katma sırası sizde.

Renkli portföyler 39 TL fiyatla aksesuar sitesi Modapik.com’dalar… Üstelik üye olan herkese ilk alışverişinde kullanmak üzere 10 TL hediye.  Şimdi tık tık:  
http://modapik.com/tasarimcilar/seffaf-portfoy-cantalar/6

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here