Selüliti Engelleme Önerileri

0
350

1. Vücudunuzun su ihtiyacını tam olarak karşıladığınızda cildiniz sağlıklı görünür. Kalça, bacak ve selülite eğilimli olan bölgelerinizdeki cilt tabakası kalın ve dolgun olursa, altındaki yağ hücrelerini saklamak daha kolay olur. Günde 8 bardak su için. Aynı zamanda ne yediğinize de dikkat edin. Su oranı yüksek gıdalar da hedefinize ulaşmanız için size yardım edecektir. Bu gıdalar sadece selülitlerle savaşmıyor, ayrıca sizi forma da sokuyor. Bu gıdaların başında elma, üzüm ve salatalık sayılabilir.

2. Renkli sebzeler kollajen yıkımını önleyen C vitamini ile yüklüdür. Kollajen yıkımı gerçekleştiği zaman cilt esnekliğini kaybetmeye başlar ve yağ kendini gösterir. Cildinizde inişli çıkışlı bir tabaka oluşmaya başlar. Güneşe aşırı maruz kalmak da kollajen yıkımına neden olabilir, dikkat edin. Günde en az 75 gram C vitamini alın.

3. Şekerli mısır gevreği, beyaz ekmek ya da beyaz pirinç gibi rafine edilmiş tahıllar tüketmek yağların yakılması yerine depolanmasına neden olur. Bu yeni yağlar hücreleri şişirir, bu yüzden çirkin bir görüntü oluşur. Rafine karbonhidratlardan kaçının, kahverengi pirinç, patlamış mısır, yulaf ezmesi gibi tam tahıllı gıdalar tüketin.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here