Seyrelen Saçları Gizlemenin Yolları

0
798

Eğer saçınız seyrelip, incelmeye başladıysa hemen umutsuzluğa kapılmayın. Bu durumu kamufle edebilmeniz için oldukça basit önerilerim var;

Saç Rengi Değişikliği

Koyu bir saç rengi seyrelmeye daha fazla dikkat çeker. Kuaförlerin saç renginizi ara sıra değiştirmenizi istemesinin sebeplerinden biri de budur. Eğer saçınız koyu ise bir yada iki ton açık renge boyatarak işe başlayabilirsiniz. Açık renkler saçınızdaki seyrelmeyi/incelmeyi saklamanıza yardımcı olur.

Hacim

Evet saçınızı krepe yaparak kabartmanız saçınızdaki seyrelmeyi saklamanıza yardımcı olur, fakat bu işlemi her gün tekrarladığınızı bir düşünün. Saçınızdaki seyrelmeyi saklamak isterken daha fazla yıpranıp incelmesine neden olursunuz. Bu nedenle saçınıza hacim kazandırmak için daha sağlıklı bir yol seçmelisiniz. Hacimlendirici saç ürünleri tam size göre. Şampuanlar, bakım kremleri, hacimlendirici köpükler vb.

Saç Aksesuarları

Eğer ince saç tellerinizin altından görünen saç derisi sizi rahatsız ediyorsa, bunu gizlemenin bir diğer yolu da saç aksesuarlarıdır. Mesela fular ve bandanalar sizin için kurtarıcı parçalardır. Nasıl bağlayabileceğiniz hakkında biraz ilham almak isterseniz bu yazımıza göz atabilirsiniz. Fular dışında tokalar, taçlar da size yardımcı olabilir.

Doğru Saç Modeli

Saçınızdaki seyrelmeyi saklayabilmek için doğru saç modellerini seçebilmek çok önemli. Bunun için birçok saç modelini deneyerek, saçınızdaki en belirgin seyrek noktaları kamufle edebilecek olanları ayırt etmelisiniz.

Biraz Kat!

Saç seyrelmesini kamufle edebilmenin ve ince saçlara hacimli bir görünüm verebilmenin en kolay yollarından biri de saçınıza kat attırmanızdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here