Sigarayı Bırakarak Güzelliğinizi Geri Kazanın

0
324

Sigara kullanmak, sağlınıza verdiği ciddi zararların yanında güzelliğinize de zarar veriyor. Elbette sağlığınızı düşünerek sigaradan uzak durmanız en iyisi, fakat cildinizdeki olumsuz etkilerden de bahsetmeden geçemeyeceğim. Gelin sigarayı bırakmanın cildinize geri kazandırdıklarına bir bakalım;

Daha Sıkı Bir Cilt

Sigara içmek, cildinizin sıkı görünmesi için gerekli olan kolajen ve elastin yıkımına neden olur. Sigarayı bırakarak daha sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Koyu Halkaların Görünümü Azalır

Eğer göz altınızda koyu halkalar varsa bunun için sigarayı suçlayabilirsiniz. Çünkü sigara dumanı göz çevresindeki hassas dokuya zarar verir, koyu halkaların görünümünü belirginleştirir. Sigarayı bıraktığınızda bu görünümün hafiflediğini, koyu halkalarınız yoksa göz altınızın daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt

Ne kadar uzun süre sigara kullanırsanız, sigara sizi o kadar fazla yaşlandırır. Sigara kullanmak, daha derin ve fazla kırışıklık, düzensiz cilt tonu, ışıltı yoksunu bir cilt demek.

Beyaz Dişler ve Tırnaklar

Sigaranın diş ve tırnak sararmasına, kötü nefese neden olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu görünüm hangi kime çekici gelebilir ki? Sararan diş ve tırnakları önlemenin yolu elbette sigarayı bırakmaktan geçiyor.

Özgüveninizi Artırır

Sigarayı bıraktığınız zaman dış görünüşünüzdeki değişimin de etkisiyle eskisine oranla kendinize daha fazla güvenmeye başlarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.