Sık Yapılan Fondöten Hataları

0
196

Fondöten sürerken bunlara dikkat:

1. Yanlış Renk Seçimi

Fondöten seçiminde incelik ve şeffaflık önemlidir. Doğru fondöten rengini seçmediğiniz zaman cildiniz doğallıktan uzak, sağlıksız bir görünüme sahip olacaktır. Yüzünüze en uygun fondöten rengini bulmak için çene çizginize uygulayabilirsiniz.

2. Peeling Yapın

Fondöten hatalarından biri de pullu bir cilde uygulamaktır. Makyajdan önce cildinizi hazırlamanız önemlidir. Temizleyin, nemlendirin ve pul pul soyulan bir cildiniz varsa peeling yapın. Böylece hem cildiniz ölü derilerden arınıp daha güzel görünür, hem de makyajınız daha kalıcı olur.

3. Yanlış Yapıda Fondöten Seçimi

Likit, toz, çubuk, yağsız. Fondöteni cilt tipinize göre seçmelisiniz. Mesela cildiniz kuruysa likit fondöten tercih etmelisiniz. Nemlendirici ve yağ içermeli. Toz olanlarından uzak durmalısınız. Eğer cildiniz yağlı ise mat, hafif fondöten seçmelisiniz.

4. Düzgün Bir Şekilde Dağıtılmayan Fondöten

Doğru renk ve yapıda fondöten seçtikten sonra sıra uygulamaya geldi. Düzgün bir şekilde dağıtılmayan fondöten de yapılan hatalardan biri. Ayrıca çene altına, kulaklarınıza ve saçınızın başladığı çizgiye doğru fondöteni dağıtmayı unutmayın.

5. Fazla Fondöten Uygulama

Fondöten sürmeden önce nemlendiricinin cildiniz tarafından emilmesini bekleyin. Çok fazla fondöten uygulamaktan kaçının. Hatta fondötene fazla ihtiyacınız yoksa sadece lekelerin, kızarıkların üzerine uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here