Sık Yapılan Maskara Sürme Hataları!

0
535

maskara-surme-teknikleri

Merhaba,

Maskaranızı doğru şekilde sürdüğünüzden emin misiniz? Birçok farklı maskara denemenize rağmen hala istediğiniz görünümü elde edemiyorsanız belki de hata sizin maskara uygulama şeklinizdedir. Hadi gelin sık yapılan maskara kullanma hatalarından bahsedelim;

  • En sık yapılan maskara kullanma hatalarından biri maskara fırçasını birkaç kere pompalamaktır. Yani maskara tüpünün içine batırıp çıkarmak. Bu şekilde tüpün içerisine hava dolmasına neden olursunuz, bu da maskaranızın daha çabuk kurumasına neden olur. Fırçayı maskara tüpünün içerisine sadece bir kere sokun ve çıkarın.
  • Maskara kullanırken yapılan hatalardan bir diğeri de sürdüğünüz her maskara katının kurumasını beklemektir. Kirpiklerinizdeki maskaranın tamamen kurumasını bekledikten sonra diğer katı uygularsanız, kirpikleriniz kuru olduğu için şekil almaz ve topak topak bir görüntü oluşmasına neden olursunuz. Kirpiklerinize mükemmel bir şekilde maskara sürmek istiyorsanız, katlar arasında çok kısa bir süre bekleyip, bir diğer kata geçmelisiniz.
  • Fırçayı kirpiklerinize hep yatay olarak mı uyguluyorsunuz? Oysa ki maskara fırçasını dikey olarak uygulayarak, daha küçük kirpiklere ulaşabilirsiniz. Mesela gözlerinizin iç köşesinde yer alan kirpiklere yada alt kirpiklerinize. En iyi maskara sürme yöntemi, fırçayı önce yatay sonra ise dikey tutarak sürmektir.
  • Eğer kirpiklerinizin sadece bir tarafına maskara sürüyorsanız göz makyajınızı eksik yapıyorsunuz demektir. Kirpiklerinizin hem üst hem de alt kısmına maskara sürerek, daha dolgun ve siyah görünmesini sağlayabilirsiniz. Maskarayı önce kirpiklerinizin üst kısmına zigzag yaparak uygulayın, ardından da her zaman yaptığınız gibi alt tarafına sürün.
  • Maskara fırçasını tüpün içine sokup çıkardığınızda genellikle fırçanın uç kısmında bir maskara yığını olur. Buna karşı dikkatli olmalısınız çünkü fazla maskara uygulamanıza ve topaklanmaya yol açabilir. Her zaman maskaranın ucunu tüpün kenarına sıyırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here