Şişkin Gözlerden Kurtulma Yolları

0
220

Yorgunluktan, uykusuzluktan vb. şişen gözlerinizdeki şişkinliği hafifletmek için şu basit yöntemleri deneyebilirsiniz :)

Soğuk kompres : Göz çevresindeki şişkinliği azaltmanın hızlı, basit ve etkili bir yoludur. Bir bez parçasını ıslatın, sıkın ve buzdolabında ya da buzlukta 10 dakika bekletin. Sonra gözlerinizi kapatın ve bezi göz kapaklarınıza yerleştirin. Bir süre tutun. Soğuk kompres, şişkinliği azaltmak için kan damarlarını daraltır. 

Kaşık : Dört adet tatlı kaşığını buzdolabında soğutun. İki tanesini alın ve göz kapaklarınıza yerleştirin. Kaşıklar artık yeterince soğuk değilse buzdolabından diğer çifti çıkarın. Kullandığınız çifti tekrar dolaba koyun. Gözlerinizdeki şişkinlik inene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Çay poşeti : Siyah çay poşeti kafein içerdiği için gözlerdeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olabilir. Demlediğiniz çay poşetini sıkın ve buzdolabında bekletin. Sonra da göz kapaklarınıza koyun.

Salatalık : Salatalık doğal bir sıkılaştırıcıdır ve yüksek oranda su içerir. Soğutulduğunda içerisindeki su sayesinde uzun süre soğuk kalabilir. Yapmanız gereken salatalık dilimlerini göz kapaklarınıza yerleştirmek.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here