Sokak Modasında Öne Çıkan Trendler

2
461

2012 sonbahar/kış sezonu modasını defilelerden analiz ettik, üzerine bol bol konuştuk. Fakat sadece podyum üzeri ile değil, sokak ile de ilgilenmek lazım. Trendler podyumlardan sokağa nasıl yansımış, sokakta podyum dışında neler trend olmuş nabzını tutmak lazım :) Bu doğrultuda size New York, Londra, Milano ve Paris moda haftaları boyunca sokakta öne çıkan trendlerden bahsetmek istiyorum.

Tulumlar

Spor ayakkabılar, topuklular hiç fark etmez. Üzerine tulumlarımızı çekiyoruz kızlar :) Moda haftaları boyunca sokakta karşımıza sık sık çıkan tulumlar bu sezonun trendleri arasına girdi.

Tüvit Ceketler

Tüvit ceketler bu sene de gardrobumuzun demirbaşı olacak gibi görünüyor. Sokak modasında skinny pantolonla kombinleyenler de vardı, daha feminen bir görünüm için etekle kombinleyenler de.

Kırmızılar

Kırmızı ve tonlarının bu sezonun yükselen trend renkleri arasında olduğunu zaten biliyoruz (tık tık). Moda haftaları boyunca da sokakta bol bol kırmızı vardı :) Hala gardrobunuza bu rengi eklemediyseniz yada eklemeye cesaret edemiyorsanız hata yapıyorsunuz benden söylemesi.

Aynalı Gözlükler

Bu trendi mutlaka fark etmişsinizdir; renkli aynalara sahip güneş gözlükleri! Mavisi, yeşili, turuncusu ile sokakta dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Çizgiler

Çizgilerin modada zamansız olduğunu hep söylerim. New York, Londra, Milano ve Paris sokakları da bunu onaylıyor gibiydi, rengarenk ve kendini göstermek istercesine kalın çizgilerle süslenmişti.

Bordo

Yine kırmızının bir tonu. Ama onu diğerleriyle bir tutarsak biraz ayıp olur :) Bordo, kırmızıların içinden sıyrılan ve 2012 sonbahar/kış sezonunun rengi diyebileceğimiz kadar sık kullanılan bir renk. Defilelerde bol bol görmüştük, sokağa yansıması ve kabulü de oldukça hızlı oldu.

Büyük Çantalar

Moda haftaları boyunca çıkardığımız bir diğer ders; bırakın çantalarınız dikkat çeksin!

Dikkat Çekici Desenler

Sonbahar/kış sezonunda olmamız desenleri bir yana bırakıp kasvetli görünmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Yine canlı ve çeşitli desenler dikkatleri üzerinize çekmeniz için hizmetinizde!

Yırtık Kot Pantolonlar

Eskiyen kot pantolonlarınız varsa hemen çıkarın ve yırtmaya başlayın :) Sokakta irili, ufaklı, bol delikli pantolonlar kendini çoktan göstermeye başladı.

2 YORUMLAR

  1. tulumlar tekrar dönüyor demek çocukluğumu hatırladım birden:))) aynalı gözlükler nedense bana yıllar önce Saadettin Teksoy’un taktığı gözlükler gibi geliyor ama bordo deri etek ve yırtık kotlar favorim:P

  2. sknny desensiz sarı pantolon..tasarım model..siyah beyaz çizgili şifon gömlek ..ve bordo topuklu ayakbı ve çanta ile patlatmak güzel bir kombin baharı bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here