Şortlar Nasıl Giyilir?

0
455

Şortlar Nasıl Giyilir?

Özellikle yazın, başta kot şortlar olmak üzere birçok şort modelini kullanıyoruz. Peki şort giymenin incelikleri neler, kim hangi şort modellerini tercih etmeli biliyor musunuz? Şort giyerken sadece modayı takip etmek yetmez, o zaman biraz bilgilenelim :)

  • Kısa Boylu Olanlar Nasıl Şort Giymeli? Eğer boyunuz kısaysa bacaklarınızı daha uzun gösterecek şort modellerini tercih etmelisiniz. Yüksek bel kısa şortlar sizin daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Biraz daha fazlası için topuklu ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz :) Diz altı kalan şortlar ise sizi olduğunuzdan daha kısa göstereceği için kesinlikle uzak durmalısınız.
  • Uzun Boylu Olanlar Nasıl Şort Giymeli? Eğer uzun boyluysanız çok kısa şortlar giymemelisiniz. Bu şekilde ilgiyi sadece bacaklarınıza çekmiş olursunuz. Ancak uzun ve ince bir silüete sahipseniz çok kısa şortlara şans verebilirsiniz.
  • Kıvrımsız Vücudu Olanlar Nasıl Şort Giymeli? Vücut hatlarınız belirgin değilse, düz bir kalçanız varsa vücudunuzu kum saati formuna kavuşturmak için geniş kesimli ve pileli şort modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Kalçaları Geniş Olanlar Nasıl Şort Giymeli? Kıvrımlı kalçaya sahip olmak size seksi bir görünüm kazandırır. Fakat kalçalarınız orantısız şekilde genişse vücudunuzun üst bölümü ile uyumlu görünmesini sağlamalısınız. Bunu da koyu renkli şortlar giyerek yapabilirsiniz. Dikkatleri kalçanızdan uzaklaştırmak ve ilgiyi vücudunuzun üst kısmına yöneltmek için şortunuzun üzerine açık renkli, dikkat çekici t-shirtler, bluzlar giyebilirsiniz.
  • Üst Bacakları Kalın Olanlar Nasıl Şort Giymeli? Eğer kalçanızla dizinizin arasında kalan bölüm yani üst bacaklarınız kalınsa, kısa şortlardan uzak durmalı, dizinizin hemen üzerinde biten şortları tercih etmelisiniz. Ayrıca dikey çizgili şort modelleri bacaklarınızın daha ince görünmesini sağlar.
  • Şortları günlük kombinlerinizde kullanabileceğiniz gibi kombinleyecek doğru parçaları seçtiğiniz takdirde rahatlıkla gece de giyebilirsiniz. Üzerinize tam oturan bir blazer ceket ve bir çift şık ayakkabı yardımcınız olabilir :)
  • Vücut tipiniz ne olursa olsun, eğer şort giyecekseniz bacaklarınız bakımlı olmalı. Bacaklarınızın sağlıklı ve parlak görünmesi için tıpkı yüzünüze yaptığınız gibi düzenli olarak peeling yapmalı, ölü derilerden arındırmalısınız. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş kremi sürmelisiniz. Eğer bacaklarınız pürüzsüz görünsün istiyorsanız bacaklarınıza çorap giymeden pürüzsüz görünüm veren “sprey çorap” ürünlerinden kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here