Strese Meydan Okuyan Besinler

1
197

stressss.jpg

Çikolata ve tatlılar bizim için kurtarıcı gibidir. Çoğu kadın kendini kötü hissettiğinde, yoğun tempodan sıkılıp nefes almak istediğinde tatlıya sarılır. Ben de öyle yapıyorum :)

Fakat bazen, kilolarımızla baş edemiyoruz ve tatlıya alternatif bulmak şart oluyor. Uzmanlar bizim için stresi kilo almadan ve daha sağlıklı bir yoldan yenmemiz için önerilerde bulunmuş. Ben de sizlerle bunları paylaşmak istedim.

Uzmanlar, stresle başa çıkabilmek için yenilmesi gereken en iyi besinlerin balık, fındık, sebze ve meyveler olduğunu söylüyor. Aynı zamanda bu besinlerin size kilo aldırmayacağını da ekliyorlar.

İşte strese meydan okuyan besinler :

  1. Hergün, tuna, somon, sardalya, alabalık ve uskumru gibi balık çeşitlerinden birini tüketmelisiniz. Bu balık çeşitlerinde, kalbi ve atardamarları güçlendiren Omega-3 yağ asidi miktarı üst düzeydedir.
  2. Sebze ve meyveleri daha çok, en taze ve sağlıklı olduğu zamanlarda yani mevsimindeyken tüketmeye çalışın. Vitamin açısından en zengin besin grubu olan meyveleri tüketmek size stresle baş edebilmenizde yardımcı olacaktır.
  3. En azından yazın, yemeklerinize yeşilleri eklerseniz, stresi yönetmeniz kolaylaşacaktır. Çorba, sebze yemekleri ve salatalarda kullanın. Böylece, gençliğinizi korumanız ve uzun süre devam ettirmeniz de mümkün.
  4. Süt ürünleri de stresle mücadelenizde oldukça önemli bir yere sahiptir.Bunlardan en iyileri, taze ve doğal yoğurt ile sert peynir çeşitleridir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here