Stresten Kurtulmanın Yolları

3
215

Masaj  stress

Stres, sağlığınız ve güzelliğiniz için en büyük düşmanlardan biridir. Ve Türkiye’ de yaşayan bir kadının bu düşmanla nasıl savaşacağını bilmesi gerekir. Evet savaş eğitimimize başlayalım :) ;

  1. Derin nefes alın; Birşeylerin üstünüze üstünüze geldiğini hissediyorsanız, aklınızı herşeyden boşaltın, hiç birşeye konsantre olmayın ve DERİN bir nefes alıp rahatlayın. Ve bunu düşünün; hiç birşey dünyanın sonu değil!
  2. İnsanlarla konuşun; Arkadaşınızla konuşmak stres için en iyi silahlardan biridir. İş çıkışı arkadaşınızı eve çağırın, 2 bardak sıcak çikolata hazırlayın ve ondan bundan konuşun dedikodu yapın :)
  3. Gülün!; Sıkıntıdan patladığınızı hissediyorsunuz, herşey tekrar üstünüze gelmeye başladı ve konuşacağınız kimse yok! Ne duruyorsunuz gidip hemen bir komedi filmi kiralayın, evinize gelin, abur cubur alın ve izleyin. Yüksek sesle kahkahalar atın, gözünüzden yaş gelsin, karnınıza kramp girsin ( Ne kadar caniyim :D )
  4. Egzersiz yapın; Spor yapmak sağlıklı bir yaşam sağladığı gibi stres içinde faydaları bilinmektedir, ek olarak Tai Chi ya da Yoga yapabilirsiniz.
  5. Masaj yaptırın; Kardeşiniz, arkadaşınız, sevgiliniz veya profesyonel bir masajcı farketmez! Omuzlara yapılan güzel ve uzun bir masajçok iyi gelecektir.
  6. Hiç birşey yapmayın!; Evet yanlış duymadınız, hiç birşey yapmayın! Stres genellikle çok şey yapmanızdan kaynaklanır, biraz yayın, sabah tembellik yapın, geç kalkın, uyanınca yataktan çıkmayın, miskin miskin çizgi film izleyin hayat budur işte :)

Stres e güle güle diyebilirsiniz artık  ;)

3 YORUMLAR

  1. selam ben 20 yaşında genç bir bayanım işimden dolayıda sürekli stres içindeyim
    inanaın bu yazdıklarınız çok hoşuma gitti denemek istiyorum eminim faydasını görücem iyi günler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here