Takip Edilesi Moda Blogları: A Style Pixie

0
259

IMG_7126

Merhaba,

“Takip edilesi moda blogları” serisine Instagram üzerinden tanıştığım ve severek takip ettiğim A Style Pixie blogunun sahibesi Erika ile devam ediyoruz. Hadi onu benimle beraber yakından tanıyın!

Today’s guest for my blogger interview series is A Style Pixie. Let’s get to know her :)
Tell us about yourself? / Kendinden biraz bahseder misin?

Well, firstly, my name is Erika. I was born in Walnut Creek, California and am now located in Los Angeles. I like video games, watching movies, renaissance fairs, and anything fantasy related. I have a puppy who’s almost one year old named Luna and she’s the cutest.

Öncelikle adım Erika.  California, Walnut Creek’de doğdum ve şu anda Los Angeles’ta yaşıyorum. Video oyunlarını, film izlemeyi,  rönesans fuarlarını severim. Luna adında, neredeyse 1 yaşında, çok tatlı bir köpeğim var.

What made you decide to start blogging? / Blog yazmaya nasıl karar verdin?
I’ve always loved clothes and style. I tried to start a blog back in 2009, but I had no clue where to begin. In December of 2014, I met Amy Roiland of A Fashion Nerd and she really encouraged me and helped me get on my feet. She even shot my first couple of posts for me!

Her zaman kıyafetleri ve modayı sevmişimdir. 2009’da bloga başlamayı denedim fakat nereden başlayacağım konusunda hiç bir fikrim yoktu. Aralık 2014’de “A Fashion Nerd”‘ün sahibesi Amy Roiland ile tanıştım, beni gerçekten cesaretlendirdi ve ayaklarımın üstünde durmam için yardım etti. Hatta ilk bir kaç postumun çekimlerini de o yaptı!

Who would you say is your number one fashion inspiration? / Moda konusunda ilham aldığın biri var mı?<
Does it sound conceited to say myself? Because, honestly, I wear what I feel comfortable and confident in.

Kendimden bahsetmek biraz kibirli bir davranış mı olur? Çünkü gerçekten rahat ve kendimden emin hissettiğim şeyleri giyiyorum.

How would you describe your own personal style? / Stilini nasıl tanımlarsın?
Eclectic, for sure. I’m definitely drawn to clothes that have an edge or an artistic flair to them. Otherwise, I enjoy very classic silhouettes.

Ekletik tabi ki. Asi ya da sanatsal dokunuşu olan giysilere kesinlikle bir eğilimim var. Aksi takdirde klasik silüetleri beğeniyorum.

IMG_6689

Do you have any fashion rules when putting an outfit together? / Kombin yaparken dikkat ettiğin bir kural var mı?
My biggest rule is to be true to yourself, wear what you love, and love what you wear.

Benim en büyük kuralım kendine karşı dürüst olmaktır, ne seviyorsan onu giy ve ne giyiyorsan onu sev.

What’s the one wardrobe essential you can’t live without? / Gardırobunun olmazsa olmazı nedir?
This is a really tough question. I think I’d have to say a great classic hat. Before I found my favorite hat from Uniqlo, I would put an outfit on and think, “this is missing something.” Turns out, it was missing a hat.

Bu gerçekten zor bir soru. Sanırım büyük klasik bir şapka demeliyim. Uniqlo’da en sevdiğim şapkamı bulmadan önce, kombinimde bir şeyin eksik olduğunu düşünüyordum ve bu bir şapkaydı :)

Heels or Flats? / Topuklu ayakkabı mı düz ayakkabı mı?
Boots.

Bot.

Who does your amazing photography? / Fotoğraflarını kim çekiyor?
My wonderful, amazing, supportive boyfriend, Nick Krein, shoots about 99% of my posts.

Benim harika, her zaman destek olan erkek arkadaşım Nick Krein. Kombin fotoğraflarımın %99’unu o çekiyor.

What type of camera do you use? / Hangi fotoğraf makinesini kullanıyorsun?

I use a Canon T5i with a 50mm lens.

50mm lens ile Canon T5i kullanıyorum.

IMG_7623

Favorite designers and places to shop? / Favori tasarımcıların ve alışveriş yaptığın mağazalar hangileri?
I usually shop online, recently I find shopping in-store to be such a hassle. I like e-commerce sites such as OASAP, Tobi, Hanuel, and Polette. Plus, I don’t have to put on real pants to shop online.
Favorite designers… Well, I adore Elie Saab, Zuhair Murad… there are a couple whose designs are popping into my head, but I cannot, for the life of me, remember their names.

Genelde online alışveriş yapıyorum. Son zamanlarda mağazalarda alışveriş yapmanın zorlukluklarının farkına vardım. OASAP, Tobi, Hanuel vePolette gibi online mağazaları seviyorum. Ayrıca online alışveriş yapmak için pantolon bile giymeme gerek yok. Favori tasarımcılarım…  Elie Saab, Zuhair Murad’ın tasarımlarına bayılıyorum. Aklıma gelen bir kaç tasarımcı daha var ama isimlerini şuan hatırlayamıyorum.

Which way did the blog change your life? / Blog yazmak hayatını nasıl değiştirdi?
Blogging has opened up so many doors and opportunities for me! It allows me to style and model constantly, which are two of my favorite things, as well as booking jobs. I’ve met so many wonderful people with common interests through events and the internet. It’s so delightful and exciting!

Blog tutmak bana bir çok kapı açtı ve fırsatlar yarattı!  En sevdiğim iki şey olan styling ve modellik işlerini sürekli yapmama izin veriyor. Etkinlikler ve internet üzerinden ortak ilgi alanlarımız olan bir çok harika insan ile tanıştım.

What advice can you give to new bloggers? / Yeni bloggerlara tavsiyede bulunmak ister misin?
Don’t be discouraged if you feel like you’re not progressing as fast as you’d like to. Keep working hard, find ways to reignite your passion, and celebrate the little victories. Also, don’t be threatened by other bloggers, it’s not a competition. Be kind and help other people doing the same thing, you’ll go farther that way.

Eğer istediğiniz kadar hızlı ilerlemiyor gibi hissederseniz cesaretiniz kırılmasın.  Sıkı çalışmaya devam edin.  Ateşinizi tekrar alevlendirecek yollar bulun ve küçük zaferlerinizi kutlayın. Diğer bloggerların sataşmalarına kendinizi kaptırmayın. Sonuçta bu bir yarışma değil. Nazik olun ve sizinle aynı şeyleri yapan diğer insanlara yardımcı olun, Bu yolla ilerleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here