Takip Edilesi Moda Blogları: Natalie Ast

0
309

takip-edilesi-moda-bloglari-natalie-ast-3

Merhaba,

“Takip edilesi moda blogları” serisine hızla devam ediyoruz. Bugünkü konuğum çok severek takip ettiğim Nataliastyle blogunun sahibesi sevgili Natalie Ast. Hadi onu benimle beraber yakından tanıyın!

Today’s guest for my blogger interview series is Nataliastyle. Let’s get to know her :)

Tell us about yourself? / Kendinden biraz bahseder misin?
I live in Toronto, Canada but study law in Canada’s capital city of Ottawa. I love to write, take photographs and dance ballet.

Toronto, Kanada’da yaşıyorum fakat Kanada’nın baş kenti Ottowa’ da hukuk okuyorum. Yazmayı, fotoğraf çekmeyi ve bale dansını çok seviyorum.

What made you decide to start blogging? / Blog yazmaya nasıl karar verdin?
I studied journalism in University, and started blogging to create an online portfolio and have a space to write about fashion. At first, I mainly reviewed runway collections and fashion trends, but then I started posting outfits on Lookbook and wanted to share more photos and the inspiration behind my outfits.

Üniversitede gazetecilik okudum ve en başta blog tutmaya portfolyöm olması ve moda hakkında bir şeyler yazmak için başladım. Genel olarak defileleri ve trendleri yorumladım fakat daha sonra Lookbook’a kombinler göndermeye başladım ve kombinlerimle ilgili daha çok fotoğraf paylaşmak istedim.

Who would you say is your number one fashion inspiration? / Moda konusunda ilham aldığın biri var mı?
My favourite blogger is Blair Eadie Bee of Atlantic-Pacific.
My favourite celebrity style is Audrey Hepburn.
My favourite website for inspiration is Pinterest.
I can’t really pick one source of inspiration, I like to research and look at many sources for an outfit idea!

Favori bloggerım Atlantic-Pacific’den Blair Eadie Bee.
Favori ünlü stilim Audrey Hepburn.
Favori ilham sitem Pinterest.
Gerçekten ilham için belli bir kaynak belirtemiyorum çünkü kombin fikirleri için araştırmayı ve bir çok kaynağa bakmayı seviyorum.

takip-edilesi-moda-bloglari-natalie-ast

How would you describe your own personal style? / Stilini nasıl tanımlarsın?
My style is very feminine, colourful and a mix of inexpensive trendy finds with classic designer staples. I love getting inspired by new places and love to infuse architecture, colour and cultural themes into my outfits.

Stilim çok kadınsı, renkli ve klasik tasarımcılar ve ucuz trend parçaların karışımından oluşuyor. Yeni yerlerden ilham almayı ve mimari ile kaynaşmayı, renk ve kültürel temaları kombinlerimde kullanmayı seviyorum.

Do you have any fashion rules when putting an outfit together? / Kombin yaparken dikkat ettiğin bir kural var mı?
The only rule I believe in is to not show off everything. If you’ve got a plunging neckline, it looks more elegant with a longer skirt or pants. I like to let one aspect be the focal point, but other than that, I say anything goes!

İnandığım tek kural herşeyi göstermemek. Eğer gerdan hattınızı gösteriyorsanız, uzun bir etek ya da pantolon ile daha elegan bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tek bir noktaya odaklanmayı seviyorum, bunun dışında uyguladığım bir kural yok.

What’s the one wardrobe essential you can’t live without? / Gardırobunun olmazsa olmazı nedir?
A beautiful handbag can be the centre of an outfit. Shoes can be practical, and clothes can be simple, but a great bag in a fun colour or made of supple leather can make you look like a million bucks.

Güzel bir çanta  kombinimin merkezi olabilir. Ayakkabılar pratik ve giysiler basit olabilir, fakat eğlenceli rengi olan ya da yumuşak deriden muhteşem bir çanta ile süper görünebilirsiniz.

Heels or Flats? / Topuklu ayakkabı mı düz ayakkabı mı?
I’m pretty tall, so I prefer to wear flats for daily wear. I love my heels too, but I prefer to save them for special occasions or when I’m not walking and taking the subway!

Biraz uzunum bu yüzden günlük olarak düz ayakkabıları tercih ediyorum. Topuklu ayakkabıları da seviyorum fakat özel durumlara ya da yürümediğim ve metro kullandığım zamanlara saklıyorum.

Who does your amazing photography? / Fotoğraflarını kim çekiyor?
My boyfriend, begrudgingly. He also designed my website. My mother studied photography so she takes photos of me from time to time, and my sister as well.

Erkek arkadaşım biraz kıskanarak çekiyor. Ayrıca sitemi de o tasarladı. Annem fotoğrafçılık okudu bu yüzden fotograflarımı zaman zaman o da çekiyor, arada sırada  kız kardeşim de.

What type of camera do you use? / Hangi fotoğraf makinesini kullanıyorsun?

I currently shoot with a Canon t5i with the 50 mm 1.4 lens, but I am saving to upgrade soon!

Şuanda 50mm 1.4 lens ile Canon t5i kullanıyorum fakat güncelleme için para biriktiriyorum!

Favorite designers and places to shop? / Favori tasarımcıların ve alışveriş yaptığın mağazalar hangileri?
My favourite designers are Karl Lagerfeld, John Galliano, Raf Simons, Phoebe Philo and Yves Saint Laurent.
My favourite places to shop are Zara, Shopbop, Kate Spade, J. Crew, Forever 21, Holt Renfrew and Queen Street. I love shopping in vintage stores and flea markets, especially when I’m visiting new cities!

Favori tasarımcılarım  Karl Lagerfeld, John Galliano, Raf Simons, Phoebe Philo ve Yves Saint Laurent.
Alışveriş yaptığım favori mağazalar Zara, Shopbop, Kate Spade, J. Crew, Forever 21, Holt Renfrew ve Queen Street. Vintage dükkanlarında ve bit bazarlarında alışveriş yapmaya bayılıyorum özellikle yeni bir şehri ziyaret ediyorsam!

Which way did the blog change your life? / Blog yazmak hayatını nasıl değiştirdi?
My blog has taught me to be an entrepreneur. I love building something that’s 100% me and working on something close to my heart.

Blogum bana girişimci olmayı öğretti. %100 benim olan ve kalpten olan birşeyi yaratmayı seviyorum.

takip-edilesi-moda-bloglari-1

What advice can you give to new bloggers? / Yeni bloggerlara tavsiyede bulunmak ister misin?
Definitely don’t go into blogging looking to make money. It takes a lot of dedication and hard work, and a lot of the money you may make goes directly into hosting the blog or doing marketing, buying equipment, etc. If you’re looking to get into the fashion industry, having a blog and posting regularly shows that you’re dedicated. Try to reach out to PR companies to work with brands and attend fashion weeks and events, where you can network with other people.

Another important piece of advice is to not get too caught up in trends. Be true to your own style, and don’t sink too much money into a designer handbag to wear on your blog if you can’t afford it. I got into a vicious buying cycle a couple years ago, and I think it’s really important as a blogger to have a budget and not get too caught up in shopping. You are a fashion blogger after all, not a shopping blogger! Stay true to your style and your passion will shine through to your readers!

Kesinlikle blog tutmaya para için başlamayın. Kendini adama ve çok çalışma gerektiriyor ve blogu açmak, pazarlama ve yeni ekipmanlar almak çok para tutuyor. Eğer moda endüstürisine girmeye çalışıyorsanız ve blogunuz varsa sürekli yazı yazıyorsanız bu sizin ne kadar kendinizi adadığınızı gösterir. PR firmalarına ulaşıp markalar ile çalışmak için uğraşın. Diğer insanlar ile network kurabileceğiniz moda haftalarına ve etkinliklerine katılın.

Diğer bir önemli önerim ise trendlere kendinizi çok kaptırmayın. Kendi stilinize dürüst davranın ve eğer para sıkıntınız varsa sırf blogunuza koymak için gidip tasarımcı çantalarına para harcamayın. Bir kaç yıl önce alışveriş koliklik döneminden geçmiştim. Eğer moda bloggerı iseniz bir bütçenizin olması ve alışverişe kendinizi kaptırmamanız çok önemli. Sonuçta moda bloggerınız, alışveriş değil.  Stilinize karşı dürüst olun, tutkunuz okuyucularınızı etkileyecektir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here