Tasarruflu Çamaşır Makinesi Arayanlara Öneri!

0
361

Merhaba,

Çamaşır makinesi seçerken birçoğumuzun aradığı özelliklerin en başında enerji ve su tasarrufu yapabilmesi gelir. Elektrik ve su harcamalarımızı azaltmak, aynı zamanda da doğal kaynakların korunmasını isteriz. Bu konuda Vestel'in "HIZLI 8814 TT" adını verdiği çamaşır makinesi ilgimi çekti, sizi de biraz bilgilendirmek istedim. Yeni evlenen biri olarak benim için beyaz eşya alışverişi geride kaldı ama aranızda yeni evlenecek ya da çamaşır makinesini değiştirip daha tasarruflu bir makineye geçmek isteyenleriniz varsa göz önünde bulundurabilir :)

Vestel HIZLI 8814 TT çamaşır makinesinin üst düzeyde su ve enerji tasarrufu sağlamasının nedeni Pyrojet Teknolojisine sahip olması. Genelde çamaşır makineleri suyu yıkama sırasında yavaş yavaş ısıtır. Bu da suyun ısınma süresinin uzaması ve makinenizin daha fazla enerji harcaması demek. Vestel'in çamaşır makinesinde ise su, önce Pyrojet haznesinde ısıtılıyor, sonra direk kazana püskürtülüyor. Akıllıca değil mi? Elektrik ücretinizden tasarruf yapmanızı sağlayacak bir diğer özellik ise Eco Time modu. Bu modu aktif ettiğinizde çamaşır makineniz, elektrik ücretlendirmelerinin diğer saatlere göre daha düşük olduğu 22:00-06:00 saatleri arasında çalışıyor. Güzel düşünülmüş bir detay daha :)

Üst düzeyde tasarruf yapabilmesinin dışında alerji uzmanı programına sahip olması da ilgimi çekti. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi alerjen ve bakterileri öldürüyor, çamaşırlarımızın daha hijyenik olmasını sağlıyor. 7 alerjen ve 4 bakteriye karşı etkili olduğu Allergy UK firması tarafından onaylanmış. Hassas ve alerjik bünyem olduğu için yararlı bir özellik olduğunu düşünüyorum. Özellikle de bebek ve çocukların çamaşırları için. 

Vestel HIZLI 8814 TT aynı zamanda Türkiye'nin en hızlı çamaşır yıkama programına sahip. Benim gibi çamaşır biriktirmeyi sevmiyorsanız, hafif lekeli yada kısa süre giyip çıkardığınız kıyafetlerinizi pratik ve hızlı bir şekilde yıkamak istiyorsanız süper hızlı 12 dk programını kullanabiliyorsunuz.

Ben fazlasıyla detaylandırmaya çalıştım ama aşağıdaki videosunu izleyerek de hem bilgilenebilir hem de keyifli zaman geçirebilirsiniz. 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here