Tatilde Saçınızı Kimyasallardan Koruyun

0
136

Yaz tatilinde havuza girmeyi seviyorsanız dikkat; havuzun içerisine atılan klor gibi kimyasallar sudaki bakterileri öldürür fakat aynı zamanda saçınızı yıpratır. Peki ne gibi önlemler almak gerekir? Başlayalım;

Bone Takın

Kendisini çok şık bir aksesuar olarak görmüyor olabilirsiniz ama bone takmak saçınızı havuz suyunda bulunan kimyasallara karşı koruyan en etkili yöntemdir. Eğer saçınıza önem veriyorsanız bir bone edinin.

Havuza Islak Saçla Girin

Havuza girmeden önce saçınızı ıslatın, çünkü kuru saç havuzda bulunan kimyasalları daha fazla çeker ve saçınız daha fazla zarar görür.

Saçınızı Toplayın

Eğer başınızı tamamen suya sokmayacaksanız, saçınızı topuz, yüksek bir ay kuyruğu ya da örgü yapın. Bu şekilde saçınızın büyük bir kısmının kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Saçınızı kimyasal maddelerden koruduğunuz gibi aynı zamanda dolaşmasını da önlemiş olursunuz.

Hemen Yıkayın

Havuzdan çıktıktan sonra saçınızı vakit kaybetmeden şampuanlayıp, kremleyin. Eğer yanınızda şampuan yoksa, yine de saçınızı yıkayıp klordan arındırın. Aksi takdirde saçınızın kurumasına sebep olur.

Arındırıcı Şampuan

Haftada bir kez kimyasallardan arınması için saçınıza arındırıcı şampuan uygulayın.

görsel: bellasugar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.