Tonik Kullanmak İçin 5 Neden

0
313

tonik-neden-kullanilir

Tonik kullanmanın cilt bakımı açısından birçok yararı var. Peki hala tonik kullanmıyorsanız, kullanmaya başlamak için ne gibi sebepleriniz var, bir göz atalım mı?

  • Tonik kullanmanın baş nedenlerinden biri tabi ki makyaj kalıntılarını, kiri ve yağı temizlemektir. Cildinizi yeterince temizlediğinizi düşünebilirsiniz ancak iyi bir temizleme için tonik kullanmanız gerekir.
  • Tonik kullanmak için size sayabileceğim nedenlerden biri de cildin doğal dengesini geri kazanmasını sağlamasıdır. Yapılan araştırmalara göre yüzümüz asidik bir yapıya sahiptir ve bazik bir temizleyici ile cildimizi temizlediğimizde pH dengesi bozulabilir. Tonik bu dengenin yeniden sağlanmasına yardımcı olur.
  • Tonik aynı zamanda cildinizin canlanmasını sağlar. Yazın yanan, yapış yapış hissettiğiniz cildinizi, kışın da soğuktan kuruyan ve mat cildinizi canlandırmak için harika bir yoldur.
  • Tonik kullanarak cilt bakım ürünlerinden daha iyi bir performans alabileceğinizi biliyor musunuz? Tonik cildinizi arındırdığı gözenekleri temizlediği için cilt bakım ürünlerinin cildiniz tarafından daha çok emilmesini sağlar.
  • Tonik, cildinizin korunmasına destek olur. Gözenekleri temizleyerek, boşluklarını sıkılaştırır. Böylece kirin cildinize nüfuz etmesini engeller.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.