Trend: Gökkuşağı Allık & Aydınlatıcı

0
1409

gokkusagi-aydinlatici

Merhaba,

Uzun zamandır makyaj trendlerinden bahsetmemişiz sizinle. O halde son birkaç aydır ortaya çıkan “gökkuşağı aydınlatıcı” yada “gökkuşağı allık” trendinden konuşalım biraz :) Adından da anlayacağınız gibi tıpkı gökkuşağında olan renklerden oluşan bir allıktan bahsediyoruz. Bir süre önce Bitter Lace Beauty tarafından çıkarılan bu makyaj malzemesi kısa sürede büyük ilgi gördü, Türkiye’de de konuşuldu. Hatta evde kendi gökkuşağı allığını yapanlar bile oldu :)

Rainbow-Highlighter

gokkusagi-allik

Rengarenk yanaklarla dolaşmak biraz cesaret işi olsa da, bu trend sevilmişe benziyor. Gökkuşağı renklerini direk kullanmak yerine tıpkı çok renkli allıklarda olduğu gibi fırçanızla tümünü karıştırarak da kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde karıştırdığınızda hologram rengini alıyor. Ama ben gökkuşağı gibi dursun istiyorum derseniz işin sırrı yassı bir makyaj fırçası ile uygulamaktan geçiyor.

Peki evde kendi gökkuşağı allığınızı nasıl yapabilirsiniz? Bunun için size birkaç renk göz farı, aydınlatıcı ve boş bir allık kutusu gerekiyor.

  • Renkleri sıra sıra, toz haline getirdiğiniz aydınlatıcı ile karıştırın.
  • Daha sonra her bir renk karışımını alkol ile hamur kıvamına getirip boş allık kutusuna sıra sıra yerleştirin.
  • Her rengin arasında olabildiğince düz çizgiler yapmaya çalışın.
  • Üzerine kağıt havlu ile ağırlık koyun, kurumaya bırakın.
  • Kuruması 24 saat alabilir.
  • İyice kuruduğundan emin olduktan sonra, daha önce de dediğim gibi yassı bir fırçayla yanağınıza dik bir şekilde sürün.

DIY-Rainbow-Highlighters

unicorn-allik

Daha çok fotoğraf görmek isterseniz instagram.com/bitter.lace.beauty hesabına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here