Trend: Kısa Üst & Etek Takımları

0
534

kisa-ust-modasi

Crop top yani kesik üstler son birkaç sezondur yükselen moda trendleri arasında. Yüksek bel eteklerle, kot pantolonlarla ve daha birçok şekilde kombinlenen kesik üstler 2014 ilkbahar yaz sezonunda da yükselişine devam ediyor. Aynı zamanda Beyonce, Jessica Alba, Lucy Hale ve Kim Kardashian gibi ünlü isimlerin son zamanlarda tercih ettiği aynı kumaştan yapılmış kısa üst ve etekler de yeni bir trendin habercisi.

Peki bu birbirini tamamlayan kısa üst & etek takımlarını nasıl giyebilirsiniz? Eğer resmi sayılabilecek bir davete katılmayı düşünüyorsanız o halde etek boyunu uzun tutmanızı öneririm. Eteğinizin uzun olması şık olmayacağınız anlamına gelmez. Vücudunuzun üst tarafında açık bırakacağınız ufak bir kısım aynı zamanda seksi görünmenizi sağlayacaktır. Yalnız abartmamaya özen gösterin.

Eğer daha feminen bir görünüm istiyorsanız yada geniş kalçalarınızı gizlemek istiyorsanız kalem etek gibi dar eteklerin yerine çan etek modellerini tercih etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise daha seksi kısa üstler giydiğinizde etek boyunu daha uzun tutarak dengeyi sağlayabilmenizdir. Özellikle de kabarık midi eteklerin oldukça popüler olduğu bu sezonda mutlaka göz önünde bulundurun. Ya da tam tersi durumda, mini etek giydiğinizde üst tarafınızda daha kapalı bir bluz kullanabilirsiniz.

Eğer belirgin kadınsı hatlarınız yoksa, vücudunuza biraz hareket kazandırmak ve illüzyon yaratmak için kalçanızı saran etek modellerine yönelmelisiniz. Ayrıca yoğun desenli etek modelleri de işinizi kolaylaştıracaktır.

görsel: fabsugar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here