Trend Raporu: 2012 Sonbahar – Kış Moda Trendleri

2
311

EN SON MODA TRENDLERİNİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Bugüne kadar yazdığımız bütün 2012 sonbahar / kış trendlerini tek rapor altında toplamanın zamanı geldide geçiyor. İşte 2012 Sonbahar / Kış sezonunda öne çıkacak olan trendler;

barok modası

Barok

Barok ve Rokoko döneminin şatafatlı draması, minimalizme karşı lüksün hala ayakta durduğunu göstermek adına yeni sezonda yeniden aramızda olacak! Yaldızlı desenlerden nakışlara, peluş aplikelerden ağır brokarlara bu trende uymanın birçok yolu var :)


okul kızı modası

Okul Kızı Modası

Sonbaharda sınıfları tekrar ziyaret ediyoruz :) Eğer okul kızı modası denildiğinde aklınıza sadece tartan mini etek ve diz üstü çoraplarla “Clueless” filminden Alicia Silverstone geliyorsa bir daha düşünün. Çünkü yeni sezonda bundan çok daha fazlası var. Önümüzdeki sonbahar / kış sezonu kafanızdaki klişeleşmiş okul kızı imajını değiştirecek.


gotik modası

Gotik Peri Masalı

2012 sonbahar-kış sezonu, gölgede kalan bütün karanlık şeyleri neo-gotik bir akımla dışarı çıkarıyor. Eğer siyahın sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız yeniden düşünün derim. Siyah giymenin tek bir yolundan bahsetmiyorum vamp, gotik ve noir; siyah rengi sıkıcılıktan kurtarmanın anahtarlarıdır.


oriental clothing

Oryantal Modası

“Oryantal” dendiğinde aklınıza göbek dansı geldiğini biliyorum ama bu oryantal o oryantal değil :) Oryantalin kelime anlamı; doğuya özgü, doğulu, şarka özgüdür. Yani doğudan esinlenilmiş diyebiliriz. Defilelerden gördüğümüz kadarıyla 2012 sonbaharı doğunun zenginliğinden ve egzotizminden etkilenecek. Hemen aklınıza mandarin elbiseler gelmesin bundan daha fazlası var. Desenler, nakışlar ilhamımız olacak.


kırmızının tonları

Kırmızının Tonları

Mercandan, kan kırmızıya bu renk duygusal yoğunluğu uyarıyor; tutku, sıcaklık ve dışavurum. Bu sonbahar / kış sezonunda kırmızının tonları şaha kalkacak. Koyu ve sıcak tonların arasındaki bir kırmızıya kim hayır diyebilir ki? Kırmızılar içindeki bir kadının çekiciliği tartışılamaz.


ekose modası

Ekose

Okul Kızı Trendininde bir parçası olan ekose desen kendi başına da bir trend oluşturuyor aslında. 2009-2010 senesinde tekrar canlanan ekose modası 2012-2013 sezonundada kendini gösterecek. Sadece siyah kırmızı düz desenli ekoselere bağlı kalmayın. Bu sezon bir çok desen ve renk kombinasyonu göreceksiniz. Ekose giysiler seçerken dikkat etmeniz gereken bir nokta var; eğer sürekli soğuk ve ıslak bir yerde yaşıyorsanız ipek ve şifon gibi kumaşları tercih etmeyin ve her sezon giyebileceğiniz giysiler seçin. Örneğin ekose kalem etekler kesinlikle dolabınıza eklediğinize değecek bir kaç sezon modası geçmeyecektir.


peplum modası

Peplumlar

Dior 1947 senesinde peplum modasını başlattığında kadınların bellerine dikkat çeken yepyeni bir görünüm keşfetmişlerdi. 80′lerde bir ara canlanan bu moda 2012 yılında tekrar aramızda. İlkbahar, özellikle de içinde bulunduğumuz yaz sezonunda bol bol giydik, önümüzdeki sezon da giymeye devam edeceğiz. Eğer dikkat çekici kalçalarınız yoksa bu trend tam size göre!


yırtık kot modasi

Yırtık Kotlar

Önümüzdeki sezonun moda trendleri arasında yırtılmış, kesilmiş kotlar da yer alıyor. Yırtık kotlardaki ironi ne kadar umursuzca yapılırsa o kadar iyi görünmesi. Birşeyi parçalamak zarar vermek nasıl olur da güzel görünmesini sağlayabilir?


dantel aplik

Dantel Aplikler

2012 ilkbahar-yaz sezonu bildiğiniz gibi oldukça feminen ve ladylike trendleri bir arada barındırdı. Pastellerden, floral ve dantellere kadar. Bu trendlerin arasından danteller önümüzdeki soğuk sezon için modacılar tarafından yeniden yorumlandı ve yine aramızda olacak :)


kürklü omuzlar

Kürklü Omuzlar

Önümüzdeki sonbahar-kış sezonunda omuzlarımız kürklerle ısınacak! Eğer kürk detaylarını seviyorsanız, kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Ayrıca omuzlara eklenen kürk parçaları dar omuzlara sahip olanlar için bir avantaj olarak görülebilir, ne dersiniz?


Balıkçı Yaka

Balıkçı Yakalar

Modacılar koleksiyonlarında yer verdikleri “balıkçı yaka” kıyafetlerle sonbahar-kış için sıcak ve aynı zamanda şık bir silüet çiziyor.


renkli kot pantolon modası

Renkli Kot Pantolonlar

Amerikalı madencilerin favorisi kot pantolonlar sağlamlığı ve hoş görüntüsü ile uzun zamandır hayatımızda. Gelecek sezonda bu modayı devam ettirmek için olaya biraz renk katmamız gerekecek aslında direkt kotlara renk katmanız :) Göze çarpan pantolonlar için kırmızı, toprak tonları, sonbahar renklerine yatırım yaparsanız gardrobunuzda günlük giyim için bir çok seçeneğiniz olacaktır.


knee high boots

Diz Boyu Çizmeler

Diz boyu çizmeler bu sezon geri dönüyor ve bir kez daha trend oluyor. Bu sonbahar ve kış döneminde göz alıcı ve modaya uygun bir görünüm için diz hizasında çizmelerden edinmeniz gerekiyor.


sapka modası

Şapkalar

Şapkaların sadece kafanızı sıcak tutmak ve kötü saçınızı kapatmak için kullanıldığını düşünüyorsanız bir daha düşünün. Bu sezon hem kafanızı sıcak tutabilecek, hem de trende uyabileceksiniz.


hardcase bag

Hardcase El Çantaları

Bu sezon vintage seyahat çantaları ufalıp el çantası oluyor. Sanki hafta sonu romantik bir kaçamak yapar gibi :) Polaroid makinaların ve posta kartlarının hatıraları taşıdığı, egzotik yerlerin henüz keşfedilmediği zamanlarda toparlanıp gitmek demek; hardcase deri kaplı o nostaljik çantalar demekti.


military modası

Military

Eğer gardrobunuzda halihazırda askeri tarzda ya da en azından askeri yeşil tonunda kıyafetleriniz varsa, onları sakın kaldırmayın. Çünkü 2012 sonbahar/kış sezonunda modaya uymak için onlara ihtiyacınız olacak


kısa ceket modası

Kısa Ceketler

Kısa kesilmiş ceketler, yelekler ve kabanlar önümüzdeki sezon bizi cezbedecek olan trendler arasında yer alıyor. Havaların henüz fazla soğuk olmadığı zamanlarda giyilebileceği gibi, daha soğuk havalarda da diğer katlarla beraber stilinizin tamamlayıcısı olabilir.


sonbahar kış sonbahar pastel modası

Pasteller

Bu ilkbahar/yaz sezonundaki kadar olmasa da pastel renkler sonbahar/kış sezonunda da yine kendilerine bir yer bulmayı başarıyor. Soğuk sezonun kasvetini dağıtmak adına harika bir seçim olabilir!


uzun eldiven modası

Uzun Elvidenler

2012 sonbahar/kış sezonunda elegan görünmenin yolu uzun eldivenler edinmekten geçiyor! Dirseklere, hatta omuzlara kadar uzanan eldivenlerle hem ısınacak, hem de şık görüneceğiz


büyük kemer modası

Büyük Kemerler

2012 sonbahar/kış sezonunun aksesuarlarını ele aldığımızda karşımıza “büyük kemerler” çıkıyor. Büyük kemerler özellikle vücudunuza kum saati görünümü vereceği için, avantaj olarak görebileceğiniz bir trend.


metalik parlaklık modası

Metalik Parlaklık

2012 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında metalik parlaklığında kıyafetler de dikkat çekenler arasında! Parlamaya hazır olun.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here