Trend: Renkli Taşlı Kolyeler

0
708

renkli-kolye3

Yazın stilinizi tamamlayacak, en sıradan kombinlerinizi bile hareketlendirebilecek aksesuarlardır kolyeler. Bu yaz özellikle büyük ve renkli taşlı kolyeler popüler kolye modelleri arasında. Bronz teninizi ön plana çıkarmak istiyorsanız üzerinde patlayacak olan renkli kolyeler sizin için harika bir tercih olacaktır. Yaz akşamı davetlerinde elbise ile hemen kombinleyebileceğiniz gibi, gün içerisinde sade bir t-shirt üzerine bile takarak, anında dikkatleri çekebilirsiniz.

Tabi renkli kolye kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Giyeceğiniz kıyafetin rengi, üzerine takacağınız kolyenin taş renginde önemli rol oynar. Eğer risk almak istemiyorsanız canlı renkli kolyeler takarken kombininizdeki renkleri olabildiğince sade tutmalısınız. Böylece göz yormayan ama aynı zamanda da dikkat çekici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

renk-carki

Tam tersine renkleri karıştırmayı seviyorsanız, o zaman size renk çarkından yardım almanızı önerebilirim. Renk çarkında yer alan renklerin her birinin karşısında bulunan renkler tamamlayıcıdır. Mesela sarı ve mor birbirinin tamamlayıcı rengidir.

Renkli kolye seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise cilt tonunuzdur. Cilt tonunuzu bilmiyorsanız aydınlık bir alanda bileğinize bakarak öğrenebilirsiniz. Eğer damarlarınız maviye yakınsa soğuk, yeşile yakınsa sıcak cilt tonuna sahipsiniz demektir. Soğuk cilt tonuna sahip olanlara mavi ve yeşil çok yakışırken, sıcak cilt tonuna sahip olanlara ise sarı, pembe, kırmızı gibi sıcak renkler yakışır.

renkli-kolye

Yazımı sizin için seçtiğim iki kolye modelini ekleyerek sonlandırmak istedim. Pembe damla taşlı bu büyük kolye modeline bayıldım. Hemen buradan alabilirsiniz.

renkli-kolye2

Daha renkli bir kolye arayışındaysanız farklı renklerin bir arada kullanıldığı bu kolye modelini tercih edebilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here