Tulum Nasıl Giyilir?

0
966

53a1614e92dd53ab8ddd403f11366a00

Merhaba,

Hepinizin bildiği gibi tulumlar bu sezon altın çağını yaşıyor. Kafanızı nereye çevirseniz tulum ile karşılaşıyorsunuz. Peki tulumlar nasıl giyilir, nasıl kombinlenir? Bir süredir ihmal ettiğim “nasıl giyilir” serisine bugün tulum kombinleme önerileri ile devam etmeye karar verdim. Tulumların oldukça moda olduğu şu günlerde size biraz fikir verebilirim umarım.

Hadi başlayalım o zaman;

Kemer ile

tulum-nasil-giyilir

Sade bir tulumu hareketlendirmenin en kolay yollarından biri üzerine bir kemer geçirmektir. Eğer tulumunuzun sade görünümünü biraz süslemek istiyorsanız dolabınızdaki kemerlere bir göz gezdirin, tulumunuza uyan birini belinize geçirin. Özellikle düz renkli tulumlar için daha yerinde bir tercih olacaktır.

Kimono ile

tulum-nasil-giyilir-2

Tulumunuzu bu yazın moda trendlerinden olan kimono ile de kombinleyebilirsiniz. Özellikle düz renkli tulumların üzerine giyilen desenli kimonolar oldukça hoş duruyor. Rahat ve aynı zamanda şık bir yaz kombini yaratmak için kombininizin altına bir çift de sandalet eklediniz mi tamamdır :)

Çiçekli Taç ile

tulum-nasil-giyilir-3

Eğer yazlık bir tulum giyiyorsanız Coachella müzik festivalinden ilham alabilir, başınıza çiçekli bir taç takabilirsiniz :) Çiçekli taçlar son zamanlarda yaz aylarının gözde aksesuarlarından. Dağınık, dalgalı yaz saçı, bronz ten üzerine rahat ve şık bir tulum ve çiçekli taç; oldukça hoş bir yaz kombini doğrusu!

Deri Ceket ile

tulum-nasil-giyilir-5

Yaz aylarını bir kenara bırakırsak, tulumunuzu kışın kombinlemenin en şık yollarından biri üzerine deri ceket almaktır. Bu, fotoğraftaki gibi renkli bir ceket de olabilir, klasik siyah deri ceket de. Biraz asi bir görünüm istiyorsanız tercihinizi siyahtan yana kullanabilirsiniz :)

Uzun Kolye ile

tulum-nasil-giyilir-6

Kemerden yada çiçekli taçtan başka tulumunuzu hareketlendirebilecek bir diğer aksesuar da kolye. Özellikle sade, düz renkli tulumların üzerine eklenen uzun kolyeler oldukça hoş görünüyor. Casual ve aynı zamanda şık bir kombin yaratmak bazen bu kadar kolay olabiliyor.

Hırka ile

tulum-nasil-giyilir-7

Yazın kimono ile kombinlediğiniz tulumlarınızı kışın kimono yerine, daha sıcak tutan hırkalarla birlikte giyebilirsiniz. Özellikle salaş ve düz renkli hırkalar tercih edebilirsiniz. Ayrıca uzun hırkaların da tulumların üzerinde çok hoş durduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Kot Ceket ile

tulum-nasil-giyilir-8

Kot ceketler de tulumunuzu kombinlemek için iyi bir alternatif. Özellikle mevsim geçişlerinde, havanın serinliğinden korunmak için tulumunuzun üzerine alabilirsiniz.

Blazer Ceket ile

tulum-nasil-giyilir-9

Eğer casual görünümden öte daha klasik bir görünüm istiyorsanız tulumunuzu blazer ceket ile kombinlemeyi denemelisiniz. Davetler yada ofis ortamı için blazer ceket daha uygun olacaktır ve size daha ciddi bir hava kazandıracaktır. Fotoğraftaki gibi floral desenli bir tulumu pastel tonlarında bir blazer ceket ile tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here