Tüylü Tırnak Süslemesi Nasıl Yapılır?

2
953

Merhabalar!

Size daha önce burada bahsetmiş olduğum tırnakları tüylerle süsleme fikrini hatırlıyor musunuz? Size en kısa zamanda nasıl yapıldığını anlatacağımı söylemiştim ve işte şimdi hazırsanız başlıyoruz :)

Malzemeler

  • Cımbız,
  • Tırnak makası,
  • Top coat,
  • Base coat ya da açık renkli bir oje,
  • Ve tabi ki tüy.
Öncelikle tırnağınıza iki kat açık renkli oje sürün. Ben fotoğrafta da görebileceğiniz gibi Pastel 54 Numara pudra pembesi bir oje tercih ettim.

Üzerine bir kat top coat sürün. Ben Rival de Loop Fast Dry kullandım. Sürdüğünüz top coat kurumadan cımbız yardımı ile tuttuğunuz tüyü yerleştirin.

Tüyün üzerine parmağınızla hafifçe bastırın. Daha sonra, tırnak makası ile tüyün fazla kısmını kesin. Dilerseniz manikür makası ya da normal bir makas da kullanabilirsiniz.

Üzerine tekrar top coat sürün. Ben iki kat sürdüm, tüyü sağlamlaştırmak için bu işlem gerekli. Diğer tırnaklarıma da yine Pastel 54 sürdüm, tüyü tek tırnağımda kullanmayı tercih ettim. Siz dilerseniz diğer tırnaklarınıza da tüy yapıştırabilirsiniz.

Umarım beğenmişsinizdir, denerseniz benimle de paylaşın :)

Sevgiler.

2 YORUMLAR

  1. Ay tüy çok güzel fikir ama nereden bulacağız bu tüyleri:( evi arayıp taradım gece gece hiç gerekli materyali bulamadım:)Sabah parktaki güvecinlerin peşinden koşsammı acaba:)))

    cosmo-trend.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.