Ünlü Çikolata Markaları

0
3582

Çikolatayı sevmeyen var mı aranızda bilmiyorum ama ben çikolataya aşık olanlardanım :) Eğer siz de benim gibiyseniz dünyanın en ünlü çikolata üreticilerini bilmelisiniz diye düşündüm;

 

1. LINDT VE SPUGLI ÇİKOLATALARI

LINDT ve SPUGLI

Lindt ve Spugli çikolatalar diyarı İsviçre’den, yüksek kalite çikolata ve şekerleme üreten bir firma. Dünyada bu markanın en bilinen çikolataları; Lindor, Gold Bunny ve Snowmendir. Lindt ve Spugli çikolatalarının tadı ve kalitesi eşsizdir.

2.GHIRARDELLI

ghirardelli çikolataları

Ghirardelli aslında Lindt ve Spugli çikolatalarının Amerika ayağıdır. Ama kendileri de ayrı bir marka. Ghirardelli kaliteye olan düşkünlüğü ile tanınıyor. Kendilerine gönderilen kakao tanelerini 40% kalitelerine uymadıkları için geri çeviriyorlar.

3.FERRERO ROCHER

Ferrero Rocher
Ferrero Rocher belki de yuvarlak şekli ve içindeki fındığı gibi karakteristik özellikleri yüzünden en kolay ayırt edilebilir çikolatalardan birisi. İtalya’da üretilen çikolatalarının en bilinen tadı fındık olsada bitter çikolata, fıstık, çilek, hindistan cevizi ve limon gibi tatları da var.

4. THORNTONS

THORNTONS
Thorntons bir İngiliz çikolatacıdır. En bilindik ürünlerinden birisi zengin sakızımsı şekerlemeleridir. O kadar popüler oldu ki İngiliz çelik işçilerinin öğünlerine girdi. Thorntons bitter çikolata ve sütlü çikolatalı tatlarının yanında bazı içerikleri karıştırarak yepyeni tatlar oluşturuyor.

5. HERSHEY’S

hersheys çikotaları
Hiç şüphe yok ki Hershey’s Amerika meşenli en ünlü çikolata markalarından birisi. Aynı zamanda Amerika’da kurulan en eski çikolata şirketi ve kurulduğu kasaba şirketin ismini almıştır. En bilinen ve bütün dünyada satılan çikolatası Hershey’s Kisses.

6. GUYLIAN

Guylian çikolataları
Guylian çikolataları ile çok ünlü diğer bir ülkeden geliyor; Belçika. En bilindik çikolataları deniz kabuğu şeklinde içinde yumuşak ceviz kreması olan ağızda kadifemsi tad bırakarak eriyen “Sea Shell”dir.

7. GODIVA

godiva çikolataları
Godiva dünyada tanınan diğer bir Belçikalı çikolata markası. Godiva eşsiz bir çok tad barındıran bir ürün yelpazesine sahip. Sütlü çikolata, bitter çikolata ve beyaz çikolata içine fındık, ceviz ve karemel gibi içerikler ekleyerek yeni tadlar oluşturuyorlar. Godiva çikolataları zengin içeriği, yumuşaklığı ve yoğunluğu ile biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here