Misafir Yazar: Ünlülerin Yatak Odaları

0
631

En sevdiğiniz TV karakterlerinin giyim zevki kadar odalarına da dikkat edenlerdenseniz sizi şöyle alalım:

Serena Van Der Woodsen

Gossip Girl dizisinin IT Girl’ü yatak odasına da en az kıyafetlerine olduğu kadar özen gösteriyor. 5 sezon boyunca sayısız değişiklik yapmış olsa da, uslu kız olmaya karar verdiğinden beri tarzını netleştirdi.

  • Serena ‘nın tarzını kendi yatak odanıza taşımak isterseniz, öncelikle birkaç klasik parça edinmeniz gerek. Renklerin sakinliği, bu klasik-gösterişli eşyalarla bütünleşince oldukça şık bir görünüm kazanıyor.
  • Odanın  ”eski ” esintisini modern bir avize veya duvar süslemesiyle kesebilirsiniz. En bilindik hile büyük disco topu kullanmak!
  • Tabii ki o ayrı bir giyinme odasına sahip. Sizin yapmanız gerekense mimarinin el verdiği şekilde gömme dolaplar kullanmak. Üstelik minimal esintiler her zaman çok şık.

 

 

Carrie Bradshaw

Tipik bir New York’lu dairesi. Küçük, çoğu kez karmakarışık ama her zaman sevimli. Eğer odanızın yeterince büyük olmamasından şikayetçiyseniz bu yatak odası sizin için gayet ilham veren bir görünüme sahip. Öncelikle kıyafetler için ayrı bölme olduğunu belirtmek gerekir. Yani kocaman bir dolapla boğuşmak zorunda değilseniz geriye fazla iş kalmıyor.
  • Komik yazar Carrie ‘nin ” iş kadınlığı” odasına kesinlikle yansımış. Mavi-beyaz ciddiyeti pastel tonların feminenliğiyle farklı ve şık bir görünüm sağlamış.
  • Eğer DIY çalışmalarına meraklıysanız duvarlarınız için siz de bir kolaj hazırlayabilirsiniz. Bunu Carrie gibi sanatsallaştırabilir ya da sevdiğiniz fotoğraflarınızla daha sevimli hale getirebilirsiniz.
  • Yatak odasının tertipli hali kıyafet bölmesinde yok. Ama ilk bakışta görünmeyen altın kural burada uygulanmış :
Giyinme odasının/dolabının altın kuralı renge göre değil tarza göre sınıflandırma yapmak.

       

Blair Waldorf
Kraliçe arının odası tam anlamıyla kendine yakışacak kadar şık ve lüks. Jane Austen ve Audrey Hepburn hayranı olan B, dekorasyonda onlardan oldukça etkilenmiş görünüyor. Romantik ve klasik bir tarz isteyenler için oldukça ideal.
  • Aslında oldukça basit bir formül var:  Soft renkler, desensiz ipek nevresimler, oldukça az kullanılan modern görünümlü eşyalar ve tabii ki çiçekler.. Tablolar iste romantik havayı en iyi tamamlayan unsur. Böyle bir odanın en büyük dezavantajı çalışma ortamını buraya taşıyamayacak olmanız. Tamamen ”girlish” olan bu oda adeta konfor mıknatısı.
                                                          
                                                         

Blogumu ziyaret etmek isterseniz; neyazsambilemedim.tumblr.com

Sevgiler,
Ezgi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.