Vücudunuza Uygun Ceketi Nasıl Seçersiniz?

0
312

Vücudunuza Uygun Ceketi Nasıl Seçersiniz?

Havaların soğumasıyla kaban ve ceket alışverişine yoğunlaştık. Peki kendimize en uygun kaban ve ceket modelleri hangileri? Birkaç öneri ile yardımcı olmak isterim;

  • Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz, bu seksi kıvrımlarınızı gizlemek yerine vurgulayacak ceket ve kabanları seçmelisiniz. Belinizin inceliğini ön plana çıkaracak kemerli ve üzerinize oturan ceketler iyi bir tercih olacaktır.
  • Ters üçgen yada elma vücut tipine sahipseniz (göğüs ve bel bölgeniz genişse), göğsün hemen altından bollaşan kabanlar, kemerli trençkotlar ve hatta pelerin üzerinizde harika duracaktır. Çok kısa, kabarık yada kruvaze kaban ve ceketlerden uzak durmalısınız. Dikkatleri gizlemek istediğiniz bölgeye çekecektir.
  • Minyon vücut tipine sahip kadınlar, boylarını daha uzun gösterecek ceket ve kaban modellerini seçmelidir. Kabarık modeller ceketin sizi yutmuş gibi görünmesine neden olur. Kruvaze ve uzun kabanlar için de aynı şey geçerli. Kısa yada dizinizin hemen üzerinde biten modeller sizin daha uzun görünmenizi sağlar.
  • Bir başka vücut tipi ise kıvrımsız, dikdörtgen vücut tipi. Eğer vücudunuzun daha kadınsı görünmesini istiyorsanız bunun en kolay yolu belinizi ön plana çıkarmaktır. Bunu da kemerli yada büzgülü ceket ve kaban modelleri ile yapabilirsiniz. Ayrıca dikkatleri göğüslerinize yada kalçalarınıza çekecek modelleri de deneyebilirsiniz. Bol ve kaba modellerden uzak durun.
  • Eğer armut vücut tipine sahipseniz geniş kalçalarınızı  gizleyecek modeller size uygundur. Aşağıya doğru genişleyen kabanlar kamuflaj için iyi bir seçimdir. Ayrıca, kapüşonlu, geniş yakalı, kısacası üst kısmı ilgi çekici olan kaban ve ceketler dikkatlerin kalçalarınıza değil, bu bölgeye yoğunlaşmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here