Vücut Şekline Göre Kazak Seçimi

0
690

Vücut şeklinize göre en doğru kazak modellerini seçmeniz için size birkaç tavsiyede bulunmak isterim;

Büyük Göğüslü Kadınlar

Büyük göğüslere sahip kadınlar, kazakların bu görünümü daha fazla ortaya çıkaracağını düşünür. Fakat hafif malzemelerden yapılan ince kazaklar istisnadır. Kaşmir gibi hafif ve ince kazaklara sadık kalın, kalın örgü kazaklardan uzak durun.

Ayrıca kazak seçiminde yaka modeli de önemlidir. Göğüslerinizin daha küçük görünmesi için yuvarlak ve V yaka kazakları tercih etmelisiniz. Balıkçı yaka gibi yüksek yakalı kazaklar size göre değil.

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlar

Elma vücut tipine sahip kadınlar, bu görünümü vurgulayacak olan kalın kazaklardan uzak durmalıdır. Tunik uzunluğunda ve vücudu sarmayan kazaklar, hırkalar tercih edilebilir. Dikkatleri omuzlardan uzaklaştırıp göğüs bölgesine yoğunlaştıran V yakalı kazaklar da iyi bir seçimdir. Vücudunuz elma şekline sahipse kazaklarınız koyu renkli ve küçük desenli olmalıdır.

Hatsız, Erkeksi Vücuda Sahip Kadınlar

Belirgin vücut hatlarınız yoksa, düz bir vücudunuz varsa size şekil kazandıracak kazak modellerini seçmelisiniz. Kalın kazaklar, büzgülü, fırfırlı kazaklar sizin için doğru tercihtir. Ayrıca yatay çizgili kazaklar da vücudunuzun düz ve dar görünümünü kamufle etmek için tercih edebileceğiniz bir başka alternatif.

Kum Saati Vücut Şekline Sahip Kadınlar

Kum saati görünümünde bir vücuda sahipseniz şanslısınız. Bu harika görünümü fazla bol ve kalın kazakların içine hapsetmeyin. Aksine kum saati görünümünü vurgulayacak, vücudunuza oturan kazakları seçin. Poponuzu örten, kemerli kazaklar yada arkası kuşaklı hırkalar tam size göre.

Armut Vücut Tipine Sahip Kadınlar

Armut vücut tipine sahip kadınlarda ağırlık vücudun alt tarafında toplanmıştır. Dengeyi sağlamak için omuzlarında detayları bulunan yada gösterişli yakaya sahip kazakları seçmelisiniz. Ayrıca vücudunuzun üst kısmına dikkati çekmek için açık renkli kazaklar giyebilirsiniz. Bol kazaklardan kaçının çünkü vücudunuzun kutu gibi görünmesine neden olur. Bunun yerine üzerinize tam oturan kazaklar tercih etmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.