Vücut Tipinize Göre Mayo ve Bikini Seçimi

0
2182

Size tanıdık gelen bir hikaye anlatacağım; yaz geliyor ve mayo veya bikini seçmek için favori mağazanıza gidiyorsunuz. Hoşunuza giden birkaç tane bulup ve soyunma odasına giriyorsunuz. 30 dk yı hızlı saralım :) Her birini kasada iade edip, daha sonra daha iyisini bulabileceğinizi düşünüyorsunuz. Cesaretinizi yitirip saçma sapan düşüncelere kapılıyorsunuz; belki de siz yüzmek için yaratılmadınız, belki bronzlaşmayı hak etmiyorsunuz. Belki de daha soğuk bir ülkeye taşınmalısınız. Peki ya size yalnız olmadığınızı söylesem? Modeller bile kendilerine yakışan bir bikini modeli bulana kadar tonlarca bikini deniyor. Daha iyisi, ya size dışarıda size uyacak sayısız model olduğunu söylesem? Sadece neye bakmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Sizin için vücut tipinize göre bikini ve mayo seçimi hakkındaki püf noktaları bir araya getirdik.

Yazı uzun olduğu için sayfalara ayrılmıştır. Lütfen aşağıdaki sayfa numaralarına tıklayarak ilerleyiniz.

Kıvrımsız

Ya eğer Jennifer Lopez gibi poponuz, Scarlett Johansson gibi göğüsleriniz ya da Beyonce kalçalarınız yoksa? Eğer atletik bir vücuda sahipseniz yani omuzlarınız, beliniz, kalçalarınız aynı boyutlarda ise size kıvrım kazandırabilecek, seçebileceğiniz bir çok bikini ve mayo var. Boncuklar, fırfırlar ve kemerler gibi basit süslemeler kıvrımlarınıza şekil verecektir. Ve iskelede salına salına yürümeye hazırsınız :)

Atletik vücutlar için öneriler:

Armut Vücut

Eğer alt tarafınız daha büyükse, diğer bir değiş ile poponuz omuzlarınızdan genişse, dikkatleri yukarı çekmek için gövdenize ve yaka hattınıza odaklanın. Üst kısımda alta göre daha açık renkler kullanmaya dikkat edin ya da dikkat çekici ve göz alıcı özelliklere yönelin.

Boyundan askılı üstler ve scoop bottom (önü ve arkayı tamamen kapatan) altlar yerinde bir seçenektir. Eğer büyükçe kalçalarınız varsa onu göstermekten korkmayın. Utanmanıza gerek yok, yüksek kesim bikini altları ile daha iyi görünebilirsiniz. Eğer çok dekolteniz yoksa şort ve eteğe başvurmamaya dikkat edin.Armut vücutlar için öneriler:

Üçgen Vücut

Göğüsleriniz büyük ya da geniş omuzlarınız ve küçük kalçalarınız varsa, siz üçgen vücutlu kategorisine giriyorsunuz. Doğal olarak herkes göğüs ve üst tarafınıza bakıyor olacak, onlara seksi bir bel hattınız olduğunu da hatırlatın.

Bunu yapmak için yüksek kesim bacaklı altlar, erkek şortları, ve/ya da bikini üstünden daha enerjik renkler ya da kalabalık desenlere sahip olan bikini altlarını tercih etmelisiniz. Bununla beraber destekli, boyundan bağlamalı bir bikini üstü kullanın.Üçgen vücutlular için öneriler:

Büyük Beden

Bu günlerde büyük bedenliler için tonlarca mayo ve bikini modeli var, çok pahalı olmayan ve stil sahibi (gizlemeye ve çiçek desenli entarilere son).
Çoğu büyük bedenli bayan, kendini kapamanın “daha ince” göstereceğini düşünür. Ama öyle değil!
Yüksek kesim bikini altları size daha uyumludur. Olabildiğince renk ve desen kullanın. Crossover stili için arayış içinde olun ve yatay çizgilerden kaçının. Aynı zamanda, vücudunuzu ne kadar gösterirseniz o kadar ince görünürsünüz. Annenizin size verdiğini göstermekten korkmayın :) Eğer hala tek parça siyah bir mayonuz yoksa bir tane edinin. Her vücut tipine gidebilecek bir mayo. Mayo alırken şehvetinize kurban gitmeyin dikkatli düşünün.

 

Büyük bedenler için öneriler:

Hamile

Şükürler olsun ki mayolar zaten çok esnek. Gidip 1 beden büyük mayo almak yerine hamileler için tasarlanmış olanları tercih edin. Aksi halde mayonun bir kısmı geniş, bir kısmı ise çok dar gelecektir.

 

Hamileler için öneriler:

Kum saati

Eğer kum saati bir vücudunuz varsa öncelikle gidip annenize teşekkür edin! Sonra da mayo ve bikinilerinizi büyük bir keyifle giyin. Siz ne giyse yakışan azınlık grubuna giriyorsunuz.Kum saati vücutlar için öneriler:

Göbek sorunları

Eğer göbeğinizde biraz çıkıntı varsa (çoğumuzda vardır). Pareo ile kapamanıza gerek yok. Göbek kontrollü mayolar ya da büzgü kumaşlı mayolar işinizi görecektir.

 

Göbek sorunları olanlar için öneriler:

 

Minyon

Minyon bir Pembe Ruj okuru iseniz en büyük kaygınız size uyacak fakat Mickey Mouse Klubünün yaşlı bir üyesiymiş ya da 36 yaşında bir lolita gibi göstermeyecek bir mayo veya bikini bulabilmektir. Kaygılanmayın! Dışarıda sizi bekleyen bir çok seçenek var genç ve çocuk reyonlarını bir gözden geçirin.Minyonlar için öneriler:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here