Yağ Yakan Meyveler

0
455

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız ilk deneyeceğiniz şey büyük ihtimal diyet olacaktır. Diyetlerde bol bol meyve yenmesi doğaldır fakat çoğu meyvede kolayca yağa dönüştürülebilen doğal şekerler bulunmaktadır. Yani aşırıya kaçarsanız pek de faydası olmayacaktır. Ama bazı meyveler diğerlerinin aksine yağ yakımını kolaylaştırır. İşte zayıflamanıza yardım edebilecek birkaç meyve;

Avokado

Cevizde ve zeytin yağında olan omega 9 yağı ile dolu bir meyve. Metabolizmanızı hızlandırarak yağın enerjiye dönüştürülmesini sağlar.

Hindistan Cevizi

İçindeki triasilgliserol yağı sayesinde böbrek ve tiroid bezlerinin daha hızlı çalışmasını sağlayarak metabolizmayı hızlandırır.

Limon

Limon çok iyi bir anti-toksindir, ayrıca vücut sıvılarınızı alkalize eder. Tattığınızda asitli gibi hissedersiniz ama aslında vücudunuzda baz etkisi yaratır ve böbreklerinizi sağlıklı tutar. Böylece yağ yakımı hızlanır.

Üzüm

Yapılan bir çok araştırmaya göre üzüm çok iyi bir diyet meyvesi. Johns Hopkins Üniversitesi’nde yapılmış bir araştırmada bir kadın hayat stilini ve normal diyetini değiştirmeden sadece günlük olarak üzüm yiyerek 13 haftada 10 kilo verdi.

Domates

C vitamini dolu olan bir meyve. Bünyenizdeki amino asit ve keratin üretimini sağlar. Araştırmaların gösterdiği üzere keratin yağ yakımını üçte bir oranında artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.