Yağlı Saçları Kontrol Etmenin 5 Yolu

0
197

Yağlı saçların bakımı zahmetlidir. Yağlanma problemini kontrol altına alabilmeniz için size küçük tavsiyelerim var;

Yıkarken Dikkat Edin

Saçınızı yıkarken şampuanı saç diplerinize, saç kremini ise saçınızın uçlarına sürmeye dikkat edin. Saç derisi ile temas eden saç kremi yağlanmaya neden olabilir.

Çok Sık Yıkamayın

Eğer yağlı bir saçınız varsa onu neredeyse her gün yıkamak istemeniz normal. Fakat bu sandığınız gibi bir çözüm değildir, aksine saçınızın daha fazla yağlanmasına neden olur. Saçınızı çok sık yıkadığınızda saçınızda bulunan doğal yağlar kaybolur. Bu da yağ bezlerinizi uyarır ve daha fazla yağın salgılanmasına neden olur. Bu nedenle saçınızı çok sık yıkamaktan kaçının.

Saç Tipinize Göre Ürün Seçin

Yağlanma eğiliminde olan saçların bakımı daha fazla özen gerektirir. Özellikle saç ürünleri seçiminde daha titiz olmalısınız. Eğer yoğun nemlendiricili bir şampuan yada saç kremi kullanıyorsanız, saçınızı her zamankinden daha ağır ve yağlı bulmanız kaçınılmazdır. Saç ürünlerini seçerken saç tipinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Kuru Şampuan

Kuru şampuan yağlı saçların kurtarıcısıdır. Saçınızı çok sık yıkamamanız gerektiğini söylemiştim, fakat saçınızı yıkamadığınız günlerde yağlı görünüm sizi rahatsız ediyorsa kuru şampuanla bu görünümden kurtulmanız mümkün.

Taramayı Azaltın

Eğer saçınızı çok tarıyor yada fırçalıyorsanız, bu yağ üretimini teşvik edebilir. Bu nedenle saçınızı fazla taramaktan kaçının.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.