Yağlı T Bölgesi İçin Bakım Önerileri

0
1304

Yağlı T bölgesini nasıl kontrol altına alırsınız kara kara düşünenlerdenseniz bu yazımın size biraz yardımcı olacağına inanıyorum. İşte yağlı T bölgesi için bakım ve makyaj önerileri;

Doğru Temizleyin

Yağlı bir T bölgesine sahipseniz bilmeniz gereken ilk şey doğru şekilde temizlemeniz gerektiğidir. Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durun ve yüzünüzü temizlemeyi günde iki defa ile sınırlandırın. Cildinizi çok yağlı hissetseniz bile aşırıya kaçmanız cildinizi tahriş edebilir, ayrıca daha fazla yağ üretilmesine neden olur.

Nemlendirme

Yağlı bir cildiniz olduğu için nemlendirmek size gereksiz gelebilir, fakat kesinlikle gereklidir. Cildinizi nemlendirmediğinizde kuruyacak ve böylece cildiniz daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Size en uygun nemlendirici su bazlı ve yağsız olanıdır. T bölgesi dışında başka yoğun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Arındırıcı Maskeler

Yağlı cilt için bir başka çözüm de arındırıcı maskelerdir. Arındırıcı maskeler cildinizdeki tıkalı gözenekleri açar ve fazla yağı emer.

Kurutma Kağıtları

Yağlı ciltler için makyaj yaparken parlaklığı önlemek önemli bir sorundur. Bu parlamayı makyajla kapatmaya çalışmak yerine kurutma kağıtlarını kullanabilirsiniz. Kurutma kağıtları cildinizdeki fazla yağı emer ve parlaklığı giderir.

Mat Fondöten

Yağlı T bölgesine sahip olanlar yağsız, toz ve mat fondöten tercih etmeli. Doğru formüle sahip bir fondöten makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlayabilir ve yağlı cildin neden olduğu sorunları engelleyebilir.

Makyaj Bazı

Yağlı T bölgesi için yardımcı olacak bir diğer şey de makyaj bazıdır. Makyaj bazı makyajınızın daha iyi görünmesini ve daha uzun süre kalmasını sağlar. Makyaja başlamadan önce makyaj bazını uygulamanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here