Yağmurlu Günler İçin Makyaj Önerileri

0
238

Yağmurlu günlerde nasıl makyaj yapmalı, nelere dikkat etmeli? İşte yağmurlu günlerde makyajınızın daha dayanıklı olmasını sağlayacak küçük öneriler;

Kalitesi Yüksek Ruj

Dudaklarınızın yağmurlu bir havada da çekici görünebilmesi mümkün. Yağmurlu günlerde rujunuzun daha dayanıklı olması için kalitesi yüksek ve kalıcı özelliği olan rujları seçmelisiniz.

Makyaj Bazı

Makyajınızın akmadan uzun süre dayanabilmesi için gerekli bir başka makyaj malzemesi ise bazdır (primer). Makyajınızı sabitlemek için makyaj bazı kullanmayı unutmayın.

Renkli Nemlendirici yada Waterproof Fondöten

Yağmurlu günlerde, eğer dışarıda vakit geçirecekseniz en iyisi fondöten yerine renkli nemlendirici kullanmaktır. İnce bir renkli nemlendirici tabakası fondötenden daha kalıcıdır. Fakat yine de fondöten kullanacaksanız waterproof (suya dayanıklı) olmasına dikkat edin.

Waterproof Maskara

Eğer yağmurdan bahsediyorsak maskaramızın kalıcılığı bizim için çok önemli. Bu kalıcılığı sağlamak için ise waterproof bir maskara tercih etmeliyiz. Maskaramızın akıp yüzümüzde siyah çizgiler oluşturmasını istemeyiz öyle değil mi?

Nemlendirici

Son öneri ise makyaj dışında, cilt bakımı önerisi. Yağmurlu günler cildinizi kurutur, bu nedenle cildinize yatmadan önce nemlendirici bir maske uygulayın. Böylece cildiniz nemlendirilmiş olur ve daha iyi görünür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here