Yağmurlu Günler İçin Saç Bakım Önerileri

0
544

Yağmurlu Günler İçin Saç Bakım Önerileri

Yağmurlu havalarda saçınız kabarıyor, verdiğiniz şekil kolayca bozuluyor mu? Bu saç bakımı önerilerine bir göz atın o halde;

  • Şemsiyenizi unutmayın:  Bildiğiniz gibi yağmur saçınızın kötü görünmesine neden olur.  Bunu söylememe gerek bile yok aslında; yağmurlu günlerde saçınızı korumak istiyorsanız, dışarıya çıkarken şemsiyenizi almayı sakın unutmayın.
  • Saçınızı nemlendirin: Kuru ve özellikle kıvırcık saç yağmura karşı daha hassastır. Bu nedenle saçınızı nemlendirmeyi unutmayın. Fakat nemlendiriciyi fazla abartmayın, bu da saçınıza zarar verebilir.
  • Kabarmayı önleyen ürünler kullanın: Eğer saçınız yağmurlu günlerde gerçekten fazla kabarıyorsa, kabarmayı önleyen saç ürünleri kullanmalısınız. Özellikle kabarmaya karşı bir sprey kullanabilirsiniz.
  • Saçınızı iyice kurutun: Yağmurlu günlerde saç şeklinizin uzun süre bozulmamasını istiyorsanız, saçınızı iyice kuruttuğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca saçınızı kuruttuktan ve şekillendirdikten sonra dışarıya çıkmak için saçınızın soğumasını bekleyin.
  • Az miktarda saç ürünü kullanın: Yağmurlu havalarda saçınız kötü görünüyorsa bunu önlemek için bol miktarda şekillendirici kremlere, köpüklere yönelebilirsiniz. Fakat bunu yapmayın. Bu davranış saçınızın daha fazla kabarmasına neden olabilir.
  • Saçınızla oynamayın: Yağmurlu havalarda saçınız zaten kabarmaya meyilli olduğu için saçınızla oynamamaya özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here