Yarım Botlar Nasıl Giyilmeli?

0
817

bootie-ayakkabi-nasil-secilir

Yarım botları kendinize yakıştırabilmek moda dünyasının en kadim sırlarından biri! Tam olarak çözülmemiş olsa da size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım :) Düşündüğünüzün aksine herkes yarım bot giyebilir, bacaklarınız kısa olsun, maskülen olsun ya da çarpık olsun :) Hiç fark etmez! Sadece doğru ayakkabıları bulmalısınız! Doğru olanları bulmanıza yardım etmek için ufak bir kaç ipucum olacak;

1- İnce bileklerinizle empati kurun

Maskülen bacaklarınız varsa bile dikkati ince bileklerinize çekerek yarım botların size yakışmasını sağlayabilirsiniz. Bilek hizası ya da bileğin biraz altından kesilmiş botlar dikkati bacaklarınızdan alıp bileklerinize çekecektir.

2. Düz görünümlü bacaklar için bilekleri geçin

Eğer X şeklinde çarpık bacaklarınız olduğunu düşünüyorsanız bilek hizasındaki yarım botlar sizin için iyi olmayacaktır. Çıplak bacaklarınız çarpık silüeti daha çok ortaya çıkarır. Bileğinizin 5-10 cm üzerine uzanan botları deneyebilirsiniz. Bacağınızdaki çarpık silüeti ortadan kaldıracak böylece siz de yarım botlardan uzak durma kuralını zevkle çiğneyebileceksiniz :)

3. Bacaklarınız inceyse, basit tutun

Sanırım herkesin hayali uzun ince görünümlü bacaklardır. Ama bu tür bacaklara sahip olanlarda çok ağır stiller hoş durmuyor. Eğer böyle bacaklarınız varsa yarım botlarınızı seçerken fazla ağıra kaçabilecek süslemelerden, tasarımlardan kaçının.

4. Kalın bilekler ve yarım botlar düşman olmak zorunda değil!

Kalın bilekliler genelde bileklerini göstermek istemezler. Ve ne yazık ki bu tür sorun yaşıyanlar için çok fazla seçenek bulunmuyor. Bazı markalar özellikle bu tür kişilere yönelik ürünler tasarlıyorlar. Bilek kısmı lastikli gibi olan gittikçe daralan tasarımlar ile bileğinizi daha ince gösterebilirsiniz.

5.  Daha küçük ayaklar için yuvarlak uçlu botlar

Eğer normalde büyük numaralı ayakkabılar giyiyorsanız normal botlar ayağınızda daha büyük duracaktır. Köşeli olan ayakkabılar yerine yuvarlak burunlu ayakkabıları seçmeniz ayağınızı iki bedene kadar daha ufak gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.