Yaz İçin Etek Giyme Rehberi

0
549

Yaz İçin Etek Giyme Rehberi

Yaz aylarında kolayca rahat ve şık olabileceğiniz maksi etekler, geçtiğimiz yıldan daha popüler olan midi etekler ve 2013 yaz modasına damgasını vuran yüksek bel mini etekler… Bu yaz öne çıkan bu üç etek modelini nasıl giymeli, nelere dikkat etmeli? Birkaç püf noktası paylaşmak isterim sizinle;

Maksi etekler modadaki yerini koruyor.

  • Maksi etek giyerken ilk dikkat etmeniz gereken eteğin uzunluğudur. İdeal bir maksi eteğin uçları yere değecek gibi durmalı, fakat yerleri süpürmemelidir. Maksi etek seçiminde bunu göz önünde bulundurarak başarılı bir kombin ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise dengeyi sağlamaktır. Eğer bol bir maksi etek giyecekseniz, kumaşın sizi yutmuş gibi görünmemesi için vücudunuzun üst tarafında üzerinize oturan bir kıyafet tercih ederek iki parça arasındaki dengeyi kurabilirsiniz.
  • Peki trendlerden ne haber? Transparan etekler bu yaz oldukça popüler, eğer bacaklarınızın görünümüne güveniyorsanız maksi etek modasını transparan eteklerle bir adım ileri götürebilirsiniz.

Yüksek bel mini etekler çok popüler!

  • İnce bir beli vurgulamanın en şık yoludur kemer takmak. Söz konusu yüksek bel etek olunca kemerin cazibesi daha da artıyor. Hem oldukça şık durur, hem de sizi daha ince ve uzun gösterir. O halde napıyoruz? Yüksek bel eteklerimizi kemerliyoruz :)
  • Evet bu yaz yüksek bel mini etekler çok popüler, fakat içerisinde şık görünmenin yolu öz güvenden geçiyor. Eğer yüksek bel etekleri seviyor, fakat mini eteği kendinize yakıştırmıyorsanız, o halde eteğin boyunu daha uzun tutabilirsiniz.

Midi etekleri nasıl giymeli?

  • Midi etek seçiminde eteğin boyu çok önemlidir. Kendinize en uygun uzunluğu şöyle bulabilirsiniz; eğer boyunuz uzunsa eteğinizin ucu baldırınızın ortasına gelmeli. Eğer kısa boylu yada minyonsanız eteğiniz dizinizin hemen altında bitmelidir.
  • Midi etekleri retro görünümünden sıyırmak, daha modern bir hava katmak için bu yazın popüler aksesuarlarından yardım alabilirsiniz. Mesela metal kemer gibi. 
  • Bu yaz midi etekleri nasıl giymek moda derseniz; etekleri ön plana çıkaran, sade bir üst ile tamamlanmış kombinler diyebilirim. Bol midi bir etek, üzerinize oturan ve uçları eteğin içine sokulmuş bir t-shirt ile oldukça trend bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Peki siz bu yaz en çok hangi etek modelini giyiyorsunuz? :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here