Yaz Saçı Problemlerinden Kurtulma Yolları

0
541

yaz-saci-problemlerinin-cozum-yollari

Yaz mevsimini, tatil yapmayı ve güneşin tadını çıkarmayı kim sevmez? Peki ya yazın zararlı ışınların ve klorun saçımıza verdiği zarar ne olacak? Sizinle yazın en sık yaşanan saç problemlerini ve birkaç çözüm yolunu paylaşmak isterim;

  • Kuru Saç: Güneş altında uzun süre vakit geçirmeniz saç tellerinizin kuru görünmesine neden olur. Sıcak yaz günlerinde en fazla şikayet edilen saç problemlerinden biridir bu. Saçınızın nemini geri kazanabilmesi için saçınızı her gün nemlendirmeyi unutmayın.
  • Yeşil Görünüm: Eğer saçınız sarı yada açık renkte boyalıysa, yaz boyunca havuzda fazla vakit geçirmeniz saçınızın yeşil görünmesine neden olabilir. Klordan arındıran bir şampuan kullanmanız bu renkten kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca havuzdan çıkar çıkmaz hemen saçınızı yıkayarak da saçınızın yeşil görünme riskini azaltabilirsiniz.
  • Solgun Renk: Güneş, kum, deniz yada havuz. Yaz aylarında saç renginizin daha çabuk solmasına neden olur. Saçınızın rengini korumak istiyorsanız UV ışınlarına karşı koruyan saç bakım ürünleri kullanmalı ve şapka takmalısınız.
  • Kabarma: Bazılarının saçı nemli havalarda kabarırken, bazılarının saçı ise sıcak ve kuru havadan etkilenir. Bu problem özellikle de kalın ve kıvırcık saça sahip olanları etkiler. Nemlendirici krem yada serum kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Yağ içeren saç bakım ürünleri saç tellerini pürüzsüz ve nemli tutar. Kabarmasını, elektriklenmesini engeller.
  • Sönük Saç: Yaz aylarında en sık yaşanan saç problemlerinden biri de saçın sönük görünmesidir. Saçınızın hacimli görünmesi için tek çareniz onu katlı kestirmek değildir. Hacim veren şampuan, saç kremi yada sprey kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here