Yaz Tatilinde Saçımız Yıpranmasın !

0
179

1. Eğer bir davete gidecekseniz saç düzleştirici, saç maşası, fön makinesi gibi aletlerden uzak durun. Yazın zaten yıpranmış olan saçınızı daha çok yıpratırsınız ve kırılmasına neden olursunuz. Bunun yerine saç örgüsü, topuz gibi modelleri tercih edin.

2. Araştırmalar şampuanın düşündüğümüz kadar gerekli olmadığını gösteriyor. Bu yağlı, kokan saçlarla etrafta dolaşacağınız anlamına gelmiyor elbette. Sadece şampuan kullanımınızı haftada 2-3 kere ile sınırlandırın.

3. Cildiniz için güneş korumasının önemli olduğunu biliyorsunuz. Ama aynı şey saçınız için de geçerlidir. Saçınızı güneşten ve saç şekillendirici aletlerin verdiği zarardan korumak için ısıya karşı koruyucu saç kremlerinden kullanın.

4. Saçınızı klor ve tuzlu sudan da korumanız gerekir. Eğer kuru saç ile suya girerseniz, klor saçınıza daha hızlı nüfuz eder ve saçınızın rengi solar. Bu yüzden suya ıslak saç ile girin. Ve sudan çıktıktan sonra da saçınızı temizlemeyi unutmayın.

5. Birçok yerde yazın yüksek nem de olur. Ve bu saçı kabartır. Bunu önlemek için üretilmiş olan durulanmayan saç kremlerini deneyin.

6. Saçınızı korumanın en bilinen ve en kolay yolu elbette onu örtmektir. Rengarenk bandanalar, seksi şapkalarla hem saçınızı koruyun, hem de güzel görünün :)

Kaynak

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here