Yazdan yüzünüzü koruyun: 4 işe yarar taktik

0
172

37365.jpg

Yaz, yüzümüz için en tehlikeli mevsimdir; güneş, rüzgar, toz… Dolayısıyla cildimize normalden daha çok dikkat etmemiz gerekir.  Şimdi bir kaç adımda alabileceğimiz önemleri görelim;

  1. Şeker ve tahılları azaltın; Bu gıdalar yaz aylarında vücudumuzun pek ihtiyaç duymadığı ve metabolizmamız ile çelişen gıdalardır (vur dedik diye öldürmeyin :) ). Bol bol su için, bu cildinize yapacağınız büyük iyiliklerden, yaz aylarında en az 6-8 bardak su içmemiz gerekir. Herşeyde olduğu gibi bununda fazlası zarar.
  2. Sabah ve akşam üstü güneşlenin; Sabah ve akşam üstü, güneşlenmek için en iyi vakit aralıklarıdır. Öğlen yaptığınız güneşlenme ne kadar koruyucu, tonic vs kullansanızda cildinize yaptığınız bir işkencedir.
  3. Cildinizi ev yapımı bir tonik ile yenileyin; Kendi evinizde yapacağınız bir tonikle cildinizi temizlemeniz, dışarıda cildinizin uğradığı yaz saldırısı için en iyi çözümlerden biridir, kurumuş, tozlarla gözenekleri tıkanmış bir cilt istemeyiz değil mi ? Papatya ve nergis çiçekleri temizlik için biçilmiş kaftandır. Sabahları cildinizi canlandırmak için dondurulmuş çay veya bir buz parçası kullanabilirsiniz.
  4. Cildinizi yatıştırıcı meyvalar ve yoğurt ile besleyin; Bu karışım için muz ve çilek kullanabilirsiniz, ama bu meyvaların yoğurtla karıştırınca çok büyük bir yan etkisi ortaya çıkıyor; oturup hepsini yemek istiyorsunuz :) Gözünüz için de her bayanın bildiği salatalık maskesini kullanabilirsiniz dilimleyin ve koyun bu kadar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here