Yeşil Çayın Bilmeniz Gereken Faydaları

0
237

İçinde bir çok anti-oksidan bulunduran yeşil çayın bağışıklık sisteminiz üstünde çok fazla fayadsı var. Ben bugün bu faydalarının bir kısmından bahsedeceğim;

1. Kanser Riskini Azaltır

Yapılan klinik araştırmaların ispatladığı üzere yeşil çayın içinde bulunan EGCG maddesi kanserin hücreleri öldürerek oluşmasını engelliyor. Günde 2 fincan yeşil çay içerek akciğer kanserine yakalanma riskini %18 oranında azaltabilirsiniz.

2. Romatizma ve Kireçlenme

Eğer romatizma ve kireçlenme ağrıları çekiyorsanız yeşil çay bu ağrıların azalmasında da yardımcı olacaktır. Yeşil çayın bu etkisini bilen bir çok doktor hastalarına zaten yeşil çayı tavsiye ediyor.

3. Kolestrol Seviyenizi Düzenler

Eğer yüksek kolestrolünüz var ve düşüremiyorsanız yeşil çay kötü kolestrolün önüne geçerek kolestrol seviyenizi düzenlemenize yardımcı olabilir.

4. Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Soğuk aylarda sürekli hastalanıyor musunuz? Yeşil çay gamma delta T hücrelerini güçlendirerek bağışıklık sisteminizin savaşma gücünü artırıyor, böylece hastalanma şansınız azalıyor.

5. Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Herkes kilo vermek fazlalarından kurtulmak ister. Günde 2 fincan yeşil çay içerek metobolizmanızı hızlandırabilirsiniz ve bu da kilo vermenize yardım eder.

6. Diş Çürüklerini Önler

Eğer dişiniz ile ilgili problemleriniz varsa ve diş çürüklerinden korkuyorsanız, yeşil çay size yardımcı olabilir. Plak oluşumu sağlayan bakterileri öldürerek dişlerinizin çürümesini engeller. Günde bir fincan yeşil çay içerek diş çürümesi riskini azaltabilirsiniz.

7. Allerjilerle Savaşır

Sezon geçişlerinde tonlarca allerjiniz mi çıkıyor. Sürekli öksürüp, tıksırıp, gözlerinizin akıntısını mı siliyorsunuz? Hergün yeşil çay içerek sezon geçişindeki allerjilerin etkisini azaltabilirsiniz.

8. Akne Oluşumunu Engeller

Yeşil çay anti-bakteriyel etkisi ile aknelerin form kazanmadan önüne geçer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.