Yılbaşı İçin Ünlülerden Saç Modeli Önerileri

0
443

Yılbaşı gecesi saçınızı nasıl toplasanız, kararsız mı kaldınız? Belki ünlülerin saç modelleri size ilham verebilir;

Yılbaşı gecesi için saçınızı topuz yapmayı planlıyor fakat abartılı bir model istemiyorsanız Emma Stone’un bu ense topuzu size ilham verebilir. Bu sade topuzu onun yaptığı gibi şık bir toka ile tamamlarsanız kolayca geceye uygun hale getirebilirsiniz.

Daha romantik bir topuz isteyenler için Jennifer Garner’den bir örnek verelim. Yılbaşı gecesi için daha özel, romantik bir yemek planı yapılmışsa ortama uygun, kolayca yapabileceğiniz bir topuz modeli bu. Yapmanız gereken öncelikle saç hacimlendirici sprey kullanarak saçınıza fön çekmek. Sonra saçınıza krepe yaparak başınızın ön ve arka kısmını kabartın. Yana ayırdığınız saçınızı kulağınızın altından at kuyruğu yapın, saçınızı hafifçe çekerek kulağınızı kapatın. At kuyruğunu düğümleyerek topuz haline getirin ve tel tokalarla sabitleyin. Saç spreyi de sıktınız mı tamamdır.

Diane Kruger’in Toronto Film Festival’inde kullandığı yüksek topuz, daha zahmetsiz ama yine de şık görünen bir saç modeli arayışınıza son verebilir. Bu topuz modeli için önce saçınızı öne eğin, şekillendirici krem ile birlikte fön çekin. Başınız eğikken yüksek bir at kuyruğu yapın. Sonra at kuyruğunu ikiye ayırın, ilk tutamı at kuyruğunun etrafında dolayıp tel tokayla sabitledikten sonra diğer tutamı tam tersi yönde dolayın.

Elbette saçınızı topuz yapmak zorunda değilsiniz. Saçınızla övünüyorsanız neden yılbaşı gecesi şık dalgalar içinde parıldamasına izin vermiyorsunuz? Tıpkı Ashley Greene’in yaptığı gibi :) Yılbaşında giyeceğiniz elbisenizde saçınızın omzunuzda yada yakanızda kapatabileceği bir detay yoksa bu dalgalı saç modelini deneyebilirsiniz.

Yoğun dalgalar istemiyorsanız Lauren Conrad gibi sadece saçınızın uçlarını dalgalandırabilirsiniz. Oldukça sade görünen bu saç modelinin havasını dikkat ederseniz kulağının hemen üzerine tutturduğu şık bir toka ile nasıl değiştirmiş. Yılbaşı gecesi için henüz saç modelinize karar vermediyseniz bile elinizin altında simli, taşlı küçük tokalar bulundurmanızda fayda var bence.

Saç örgüsü mü? Neden olmasın. Malin Akerman gibi dağınık, yan bir saç örgüsü modeli yılbaşı elbisenizle gayet uyumlu olabilir. Saç örgüsünün sizi olduğunuzdan daha genç gösterdiğini düşünürsek güzel bir seçim olacaktır.

Ayrıca daha önce hazırladığım Cannes 2012 Film Festivali’nden Saç ve Makyaj Önerileri ve 2012 Emmy Ödülleri Saç ve Makyaj Önerileri yazılarım da size ilham verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here