Yorgun Görünen Cilt İçin Makyaj Önerileri

0
262

Uykusuz geçirdiğiniz bir gecenin ardından yorgun görünümünüzü kamufle etmek için bu makyaj ve bakım önerileri size yardımcı olacaktır;

Nemlendirmeyi Unutmayın

Yorgun ve uykusuz görünen bir cildi canlandırmanın en önemli adımı nemlendirmek. İyi nemlendirilmiş bir cilt, kuru bir ciltten daha yumuşak ve daha canlı görünür.

Koyu Halkalar ve Göz Altı Torbalarını Hafifletin

Uykusuz kalınan bir gecenin en belirgin kanıtı gözlerdir. Gözlerinizin altında koyu halkalar ve torbalar oluşur. Bu kötü görünümü gidermek için koyu halkaların belirginliğini azaltan ve aynı zamanda şişkinlikleri hafifleten bir göz serumuna ihtiyacınız var. Göz serumu seçerken kafein (canlandırır ve sıkılaştırır) ve anti-oksidan içermesine dikkat edin.

Kapatın ve Aydınlatın

Nemlendirdikten ve koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünü azalttıktan sonra sıra göz altınızı kapatmaya ve aydınlatmaya geldi. Bunun için aydınlatıcı etkiye sahip göz kapatıcılarını tercih edin. Bir başka yöntem ise aydınlatıcı ve kapatıcıyı karıştırıp kullanmaktır.

Yorgun görünümü kamufle etmek için bir diğer adım gözlerinizin içine beyaz yada ten rengi bir göz kalemi sürmektir. Bu sayede gözlerinizin beyazı ortaya çıkar, gözleriniz daha büyük ve uyanık bir görünüme kavuşur. Gözlerinizde koyu renkler kullanmaktan kaçının, çünkü gözlerinizi daha yorgun gösterecektir.

Kaş Kemiklerini Aydınlatın

Gözlerinizdeki yorgun görünümü gizlemenin bir başka yolu ise kaş kemiklerini aydınlatmaktır. Kaş kemiklerinize aydınlatıcı yada açık renklerde göz farı kullanın.

Dolgun ve Kıvrık Kirpikler

Uyanık ve canlı görünen gözler için kirpiklerinizin önemi büyüktür. Kıvrık ve dolgun görünen kirpikler gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Bunun için kirpik kıvırıcı ve dolgun gösteren maskaradan yardım alabilirsiniz. Ayrıca Dolgun Kirpikler İçin Maskara Sürme Teknikleri adlı yazıma göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here