Yorgunluğu Gizleyen Makyaj Taktikleri!

1
769

Merhaba,

Uykumuzu alamadığımızda yada kötü bir gece geçirdiğimizde yorgunluğumuz maalesef yüzümüze de yansır. Peki böyle günlerde nasıl makyaj yapmalı, yorgunluğu gizleyebilmek için hangi taktikleri takip etmeli? Sizin için birkaç öneride bulunmak isterim. İşte yorgunluğunuzu gizlemek, daha canlı ve güzel görünmek için uygulayabileceğiniz makyaj taktikleri;

Koyu Halkaları Gizleyin

goz-alti

Eğer uykusuz bir gece geçirdiyseniz sizi ele verebilecek şeylerden biri göz altında oluşan koyu halkalardır. Koyu halkaları kamufle etmek için hemen kapatıcınıza uzanmayın. Bunun yerine “color corrector” yani renk eşitleyici kullanabilirsiniz. Göz altındaki renk farklılığını onu nötr hale getirebilecek bir renkle kamufle edebilirsiniz. Renk çemberinde turuncu, mor rengin karşısında bulunur ve mor rengin üzerine uygulandığında onu kapatır. Turuncu yada şeftali tonlarında bir renk eşitleyiciyle koyu görünümden kurtulabilirsiniz. Üzerine de fondöten yada kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Kaşlarınızı Kaldırın

Elegant woman applying makeup on her eye

Kaşlarınızı doldurup, kaş kemiğine aydınlatıcı uygulayarak daha kalkık göstermek belki aklınıza gelebilecek en son makyaj hilesi fakat sizi daha zinde göstereceğine emin olabilirsiniz. Uykusuz geçen gecenin sizde bıraktığı yorgun görüntüyü kamufle etmek için göz ve göz çevresine özen göstermelisiniz. Kaş kemiğinize az miktarda kapatıcı yada aydınlatıcı uyguladıktan sonra doğal görünmesi için iyice dağıtmayı unutmayın.

Kahverengi Göz Kalemi Kullanın

kahverengi

Her zaman kullandığınız siyah göz kalemi, yorgun göründüğünüz bir gün için pek uygun bir makyaj malzemesi değildir. Bunun yerine gözlerinizi daha açık gösterecek olan kahverengi bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Doğal görünmesi için dağıtmayı unutmayın. Sadece gözünüzün üst tarafına, kirpik diplerine doğru uygulamanız daha iyi olacaktır.

Kirpiklerinizi Uzatın

maskara

Kirpiklerinin uzun ve dolgun görünmesini kim istemez ki. Yorgun göründüğünüz zamanlarda maskara sürmenin önemi daha da artıyor. Kirpiklerinizi tek tek yakalayan ve uzun gösteren bir maskara tercih edin. Öncesinde kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz. Kirpikleriniz ne kadar yukarıda görünürse, gözleriniz de daha iri ve açık görünecektir. Bu da sizi uykunuzu almış gibi gösterebilir.

Göz Pınarlarını Unutmayın

goz

Gözlerinizi daha aydınlık ve canlı gösterecek olan bir diğer makyaj hilesi de göz pınarlarına uygulayacağınız aydınlatıcı. Yorgun göründüğünüz günlerde gözlerinizin iç köşelerine aydınlatıcı yada açık renkli bir far uygulamayı unutmayın. Doğal görünmesi için dağıtmalısınız.

Yanaklarınızı Renklendirin

allik

Uykusuz kaldıysanız yüzünüzün rengi atmış görünebilir. Canlı ve zinde görünebilmek için yanaklarınızı biraz renklendirmelisiniz. Zaten makyaj yaparken allık kullanıyor olabilirsiniz ama daha doğal görünen, şeftali tonlarında bir allık tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bu sizin makyaj yapmış gibi değil de, sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır.

1 YORUM

  1. iş hayatı insanı gerçekten yoruyor. güzel ve enerjik görünmemiz için makyaj yapmamız şart. verdiğiniz taktikleri deneyeceğim şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here